Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Muş’a günde en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 40 dakikadır.

[insert page=’musda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Muş uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

İstanbul Muş Uçak Bileti
İstanbul Muş Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Muş köklü geçmişi neticesinde gerek şehir merkezinde, gerekse çevresindeki kilise, cami, han, köprü ve kaleleri ile buram buram tarih kokan bir şehirdir. Tarihi kalıntıları kadar yemyeşil tabiatı ve yöre halkına has kültürü ile de ilgi çeken Muş, Türkiye’de yayla turizmini yaşatan bölgelerden biridir.

Moğol istilasının olduğu dönemlerde adını sıklıkla duyuran Muş Kalesi, şehrin en eski yerleşim yeri olarak bilinir. Arapların Anadolu’ya yerleşmek için kullandıkları güzergah üzerinde yer alan kalenin bu gibi durumlar nedeni ile oldukça yıprandığı görülür. Hz. Ömer döneminde Müslümanların eline geçtiği bilinen yapı o döneme kadar pek çok farklı uygarlık tarafından savunma merkezi ve yerleşim birimi olarak kullanıldı. Muş Belediyesi tarafından gerçekleştirilen düzenleme çalışmaları neticesinde Muş Kalesi günümüzde park olarak hizmete açıktır.

Demirciler Çarşısında bulunan Yıldızlı Hanın alt katı kesme taştan, üst katı ise kerpiçten inşa edilen mimarisi ile Muş’un eski yaşantısını gözler önüne serer. Yapıldığı dönemlerde ticaret yolu üzerinde bulunan Yıldızlı Han, günümüze kadar pek çok kez restorasyon döneminden geçirildi.

İstanbul Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’mus-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.