Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Mardin’e günde en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 40 dakikadır.

[insert page=’mardinde-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Mardin uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

İstanbul Mardin Uçak Bileti
İstanbul Mardin Uçak Bileti

‘Medeniyetler beşiği’ olarak bilinen Mardin, ülkemizin en kozmopolit şehirlerinden biridir. Güneydoğu Anadolu’nun en gözde kenti olan Mardin, günümüze kadar farklı kültürlerin savunma ve mesken amacı ile yerleşim sağladığı bölgedir. Kiliseleri, manastırları, camileri ve kendine has mimari özellikleri ile kent günümüzde kültür turlarının vazgeçilmez bir adresidir.

Hoşgörü şehri Mardin çeşitli dinlerin ve kültürlerin bir araya geldiği kavşak noktasını oluşturur. Muazzam Mezopotamya manzarasına karşı kurulu olan Mardin Kalesi, kentin en eski ve görkemli yapıları arasındadır. Tarihinin 10. yüzyıla dayandığı bilinen yapı 1600 yıllık bir geçmişe ev sahipliği yapar. ‘Kartal Yuvası’ olarak da adlandırılan kalenin Hamdaniler tarafından inşa edildiği bilinir. Kronolojik bir sıra ile Sümerler, Persliler, Romalılar, Bizanslar, Selçuklular ve Bizanslar tarafından hakimiyet altına alınan Mardin Kalesi, şehrin en yüksek tepelerinden birine kuruludur.

Günümüzde belli bir dini temsilen aktif olarak kullanılan Deyrulzafaran Kilisesi, Mardin şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta yer alır. Süryaniler tarafından ‘güneş tapınağı’ olarak inşa edilen yapı, 52 Süryani patriğinin mezarını barındırır.

İstanbul Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’mardin-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.