Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Malatya’ya günde en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 10 dakikadır.

[insert page=’malatyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Malatya uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Malatya Uçak Bileti
İstanbul Malatya Uçak Bileti

Günümüzde tarihi kalıntıları ile oldukça ilgi çekici bir görünümde olan Malatya‘nın, köklü geçmişi neticesinde dört bir yanı antik kentlerle, höyüklerle ve kervansaraylarla çevrilidir. Tarihi yapısı ile olduğu kadar yemyeşil doğası ile de görenleri kendine hayran bırakan şehirde ilk yerleşimin M. Ö. 7000’lerde olduğu bilinir.

Ülkemizin en büyük ve görkemli höyüklerinden biri olan Arslantepe Ören Yeri, şehir merkezine 7 kilometre mesafede yer alan Orduzu’da bulunur. Tarihinin M. Ö. 5000’li yıllara dayandığı bilinen ören yeri özellikle Bizans ve Roma dönemlerine ait pek çok kalıntıya kucak açar. Buluntuların bir kısmı Ankara’daki Anadolu Medeniyetler müzesinde, bir kısmı ise Malatya Müzesinde sergilenir.

Eski Malatya Ulu Cami olarak bilinen Battalgazi Caminin tarihi M. Ö. 7 yüzyıla dayanır. Selçuklu hükümdarı Alaaddin Keykubat tarafından 1224 yılında inşa edilen yapı farklı uygarlıklar tarafından restore edilse de özgün yapısını günümüze kadar muhafaza etti. Malatya’nın tarihi ve kültürel açıdan adını duyuran ilçesi Battalgazi’de bulunan eser Büyük Selçuklu camilerinin Anadolu’daki en önemli örneklerinden biridir.

İstanbul Malatya uçak bileti fiyatları

Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Malatya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’malatya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.