Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Konya’ya günde en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 40 dakikadır.

[insert page=’konyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Konya uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Konya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Konya Uçak Bileti
İstanbul Konya Uçak Bileti

Mevlana şehri olarak bilinen bozkır diyarı Konya, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biridir. Sahip olduğu manevi değerler ile dört mevsim boyunca da yerli ve yabancı pek çok gezginin uğrak noktası haline gelen şehir, tarihin önemli isimlerinden olan Nasreddin Hocanın da yaşamına bir dönem tanıklık etmesi ile ünlüdür. Aynı zamanda Konya, Türkiye’nin inanç turizmine hitap eden değerli noktalardan biridir.

Mevlana Celaleddin Ruminin Türk ve İslam kültüründeki yeri yadsınamaz kadar büyüktür. Günümüzde müzeye dönüştürülen yapı, şehrin en ilgi uyandıran noktasıdır. Anadolu Selçukluları zamanında yaptırılan Karatay Medresesi, Konya’nın İslami açıdan önem taşıyan yegane yapılarından biridir. Dönemine ait çini ve taş işlemeciliğinin en güzel örneklerine sahip olan medresenin özellikle kapısındaki görkemli taş işlemesi sanatsal açıdan büyük bir değer barındırır. Selçuklu ve Osmanlı döneminde aktif olarak kullanılan yapının Emir Celaleddin Karatay tarafından 1251 senesinde yaptırıldığı bilinir. 1955 yılında Çini Eserler Müzesi olarak restore edilen mekan, oldukça yüksek kitleli bir turist oranına ev sahipliği yapar.

İstanbul Konya uçak bileti fiyatları

Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Konya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’konya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.