Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Erzincan uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Erzincan’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 30 dakikadır.

[insert page=’erzincanda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Erzincan uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Erzincan’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Erzincan uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Erzincan’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Erzincan Uçak Bileti
İstanbul Erzincan Uçak Bileti

Türkiye’nin önemli nehirlerinden olan Fırat Nehrinin geçtiği Erzincan, geçmişte ünlü gezginler tarafından ‘çevresi dağ, ortası bağ’ olarak nitelendirildi. Tipik bir Anadolu şehri olan Erzincan tarihi değerinin yanı sıra gerek şehir merkezinde, gerekse çevresinde bulunan kanyonları, gölleri, akarsuları ve arazi yapısı ile büyük bir beğeni toplar.

Kemah ilçesini çevreleyen kayaların üzerine kurulu olan Kemah Kalesi, Erzincan’a 52 kilometre uzaklıkta yer alır. Tarih boyunca pek çok millet tarafından savunma merkezi olarak kullanılan kale, özellikle Mengücekliler ve İlhanlılar döneminde önemli bir merkez haline geldi. Günümüzde pek çok bölümü ayakta olan yapı, Selçuklu ve Osmanlı döneminde önemli bir restorasyon döneminden geçirildi.

Şehrin önemli eserlerinden biri olan Abrenk Kilisesi, Erzincan’a 95 kilometre mesafede bulunan Tercan’ın Üçpınar Köyü sınırlarındadır. Vank Dağı üzerindeki kilisenin kitabesine bakıldığında yapının 1854 yılında inşa edildiği görülür. Tarihin en sağlam Ermeni miraslarından biri olan Abrenk Kilisesi, aynı zamanda ‘Sarp Davit Ermeni Manastırı’ olarak da bilinir. Yapının çevresinde iki dikili taş ve bir adet şapel bulunur.

İstanbul Erzincan uçak bileti fiyatları

Erzincan seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzincan seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Erzincan uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Erzincan uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’erzincan-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Erzincan uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.