Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Elazığ’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 50 dakikadır.

[insert page=’elazigda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Elazığ uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Elazığ Uçak Bileti
İstanbul Elazığ Uçak Bileti

Doğu Anadolu’da yer alan Elazığ, sahip olduğu bölgenin aksine muhteşem doğası ve tarihi yapıları ile dikkat çeker. Yukarı Fırat Bölümündeki şehir, yaz ve kış olmak üzere apayrı bir güzelliğe kucak açar. Elazığ geçmişten günümüze kadar çeşitli uygarlıklar tarafından önemli bir savunma merkezi ve mesken amaçlı kullanılması sonucu dört bir yanı tarihi dokular ile çevrilidir. Arkeolojik ve etnografik açıdan oldukça gelişen kent, özellikle tarihle iç içe olanların daim adreslerinden biridir.

Milattan önceki dönemlerde Keban Barajının altında olan yerleşim yerlerinde yapılan kazı çalışmaları sonucunda ele geçirilen önemli kalıntılar günümüzde Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesinde sergilenir. Halı, kilim, gümüş, bakır, altın, kadın ve erkek kıyafetleri gibi pek çok değerli buluntunun gün yüzüne çıkarıldığı yapı, üç bölüme ayrılır.

M. Ö. 8. yüzyıla dayanan tarihi ile Harput Kalesi, şehre hakim bir noktada yer alır. Surlar ve burçlar ile çevrelenen kalenin pek çok bölümü hala ayaktadır. Birbirine kademeli geçişlerden meydana gelen kale, Elazığ’da görülmesi gereken önemli değerlerdendir.

İstanbul Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’elazig-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.