Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Diyarbakır’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 40 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti
İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti

Tarihi camileri, manastırları, kiliseleri, köprüleri, hanları ve kaleleri ile Diyarbakır Anadolu’nun en eski şehirlerinden biridir. Yüzyıllar boyunca farklı medeniyetleri konuk eden şehir, günümüzde bu uygarlıklardan geride kalan miraslara özenle sahip çıkar. Şehre has dokusu ile gezginler tarafından büyük beğeni toplayan topraklar kendine has mistik yapısı ile büyük bir ayrıcalık oluşturur.

Diyarbakır’da gezilecek yerler

Hristiyan dünyası için oldukça önemli bir yere sahip olan Mar- Toma Kilisesi, M. S. 639 yılında şehrin İslam orduları tarafından ele geçirilmesi ile birlikte Türkiye’nin en değerli yapılarından biri olan Ulu Camiye çevrildi. Müslümanlar arasında ‘5. Harem-i Şerif’ olarak da adlandırılan eser Anadolu’nun en büyük camilerinden biridir. Her bir parçasının farklı dönemlerde inşa edildiği görülen Ulu Cami, Hanefiler ve Şafiler olmak üzere iki farklı bölüme ayrılır. Heybetli bir görünümü simgeleyen yapının üç farklı giriş noktası vardır. Mesudiye Medresesi tarafından açılan kapısında 800 yıllık bir güneş saati bulunur. El- Cezeri’nin mirası olan güneş saatinin Ulu Caminin heybetine heybet kattığı ifade edilir.

İstanbul Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.