Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Çanakkale uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Çanakkale’ye her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 10 dakikadır.

[insert page=’canakkalede-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Çanakkale uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Çanakkale’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Çanakkale uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Çanakkale’de nerelere gidebiliriz?

İstanbul Çanakkale Uçak Bileti
İstanbul Çanakkale Uçak Bileti

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş aşamalarının ilk dönemleriyle ilgili önemli bir yere sahip olan Çanakkale, değerli tarihi mirasının yanı sıra gerek şehir merkezinde, gerekse çevresinde oldukça fazla doğal güzelliklere sahiptir. Troya Antik Kentine ev sahipliği yapan şehrin adı ‘Troya Savaşında’ geçer.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı 33.000 hektarlık geniş bir alana yayılıdır. Çanakkale Boğazının Avrupa Yakasında bulunan bölge, 1973 yılında Birleşmiş Milletler Tarafından tanındı ve koruma altına alındı. Şehitler Abidesini de bünyesine alan bölgenin içinde 250 binden fazla Yeni Zelanda, Avustralya, Fransız, İngiliz askerinin ve 60 bini aşan Türk askerinin anıtı bulunur. Gemiler, siperler, toplar, burçlar ve kalelerin de yer aldığı bölge ‘kültürel varlık’ ve ‘tarihi sit alanı’ olarak tescillendi. Tüm bunların yanı sıra bölge, M. Ö. 4000 yılına ait ‘arkeolojik sit alanı ve anıtı’ olarak da geçer.

Dünya çapında adını duyuran Troya Antik Kenti, 1988 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesine girdi. Truva Savaşının yaşandığı antik kent 9 katmandan meydana gelir. 3000 yıllık tarihin izlerini kapsayan bölgede Türk, Alman ve Rus eserleri yoğunluktadır.

İstanbul Çanakkale uçak bileti fiyatları

Çanakkale seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Çanakkale seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Çanakkale uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Çanakkale uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’canakkale-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Çanakkale uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.