TatilCity.NET İstanbul Bursa uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. İstanbul’dan Bursa’ya pek çok uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık İstanbul’dan Bursa’ya 37 dakika sürmektedir.

[insert page=’bursada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Bursa uçak bileti al!

En hesaplı ve ekonomik ucuz İstanbul Bursa uçak bileti almak isteyenler TatilCity.NET’i kullanıyor, bir istediği gün ve saate biletini alıyor. Sizler için hazırladığımız en hesaplı Bursa uçak biletlerini sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. En uygun en hesaplı ucuz uçak bileti için doğru adrestesiniz…

Bursa’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Bursa Uçak Bileti
İstanbul – Bursa Uçak Bileti

Bursa öyle bir şehirdir ki mevsimine göre herkesi memnun edecek gezilip görülecek yerleri vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi elbette Uludağ’dır. Dağda kayak yapılacak pistler bulunmakla beraber Uludağ, Türkiye’nin en ünlü kayak merkezidir. Dağda ayrıca konaklama için otel, yeme içme tesisleri de bulunmaktadır. Şirin sahil kasabası olan Trilye şirin evleri ile görülmeye değer. Yemyeşil ormanlarla kaplı ve şelalelerin aktığı Oylat Kaplıcaları suyundan faydalanabileceğiniz ve manzaranın tadını çıkarabileceğiniz bir yer. Ulubat Gölü ise çevresindeki tarihi köy ile dikkatleri çekiyor. En geniş nilüfer yatakları buradadır.

Bursa’da da bir Kapalıçarşı mevcuttur. Hatta İstanbul’daki Kapalıçarşı’dan sonra Türkiye’nin en büyük kapalı çarşısı buradadır. İnci boncu ve el yapımı işlerin sergilendiği çarşıyı gezmek isteyebilirsiniz. Tophane ise Bursa’da insanların rahat nefes almak için gittikleri ferah bir yer. Yeme içme alanları bulunduğundan insanlar burada güzel vakit geçirebiliyorlar. Bursa Reşat Oyal Kültür Parkı ise ağaçlarla kaplı olan ortasında göleti bulunan bir yer. Hoş manzarası bulunmakla beraber etrafında yeme içme yerleri bulunmaktadır. Bursa’nın ilçelerinden İznik özellikle çini ve seramikleri ile ünlüdür. Bir zamanlar İzmir, Selçuk ve Osmanlı’ya başkentlik yaptığı için tarihi yapı ve eserler çok fazladır.

Kurtuluş Savaşı’nın sona erdiği Mudanya’da ise şirin Rum evlerini görebilirsiniz. Ateşkes imzalanan bina ise müze olmuştur. Meraklıları mutlaka uğramalıdır. Bir başa ilgi çeken yer Geruş Sinagogu’dur. Burası 16. yüzyılın başlarında II. Selim döneminde inşa edilmiş bir yapıdır. Sefarad Yahudileri tarafından yapılmış olan bu yapının kemerli bir de kapısı bulunmaktadır. Elbette Bursa’ya gelmişken kentin simgelerinden olan Ulu Cami’yi ziyaret etmeden gitmek olmayacaktır. I. Selim tarafından yaptırılan cami dikdörtgen planlı olup 20 kubbe ile örtülmüştür. Cumalıkızık köyü ise yine tarihi yapısı ile dikkat çeken bir yerdir. Osmanlı döneminin mimarisini korumayı başarmış olan bu köyde evler moloz, taş ve kerpiçten yapılmıştır.

İstanbul Bursa uçak bileti alanlar çekilişlerden bedava bilet kazanıyor.

[insert page=’sabiha-gokcen-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Sabiha Gökçen Havalimanı içinden İstanbul Bursa uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Atatürk Havalimanı içinden İstanbul Bursa uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’bursa-yenisehir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ucuz İstanbul Bursa uçak bileti fiyatları

Bursa’ya seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bursa’ya uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. Bu güzergah için THY uçak bileti tercih edilebilir.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre İstanbul’dan Bursa’ya ya da Bursa’dan İstanbul’a tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanır. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Bursa uçak biletini sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz. İstanbul Bursa uçak bileti fiyatları sizler için çok ucuz servis bedelleri ile..