TatilCity.NET İstanbul Ankara uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. İstanbul’dan Ankara’ya günde en az 33 uçuş yapılır. Uçuş süresi yaklaşık 1 saat  5 dakika, uçuş mesafesi ise 350 kilometredir.

[insert page=’ankarada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Ankara uçak bileti al!

En hesaplı ve ekonomik ucuz uçak bileti için doğru adrestesiniz. Sizler için hazırladığımız ucuz uçak biletlerini TatilCity.NET üzerinden inceleyebilir, satın alabilirsiniz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Ankara uçak bileti
İstanbul Ankara uçak bileti

Türkiye’nin başkenti olan Ankara konumu itibarı ile çok özel bir yerdedir. Tarihi ve kültürel mirası gerek yurt içi gerekse yurt dışı pek çok turist tarafından ilgi çekmektedir. Ankara’nın şehri nüfus olarak 5 milyonun üzerinde olduğu bilinmektedir. İç Anadolu bölgesinde bulunan şehir karasal iklim hakimiyetindedir. Şehirde havalimanı ulaşım açısından önceliklidir.

Ankara denilince akla genellikle memur şehri gelse de oldukça güçlü kültürel bir altyapısı vardır. Her ne kadar şehrin bir tarafı bürokratik bir yapıda olsa da diğer tarafı yoğun eğlence anlayışı ile bezenmiştir. Şehir içerisinde kültür, spor, eğitim, ticaret gibi alanlarda büyük potansiyel mevcuttur.

İstanbul Ankara uçak bileti fiyatları

İstanbul – Ankara arasında direkt olarak uçuşlar bulunmaktadır.. Direkt uçuş arzu ederseniz hem Atatürk Havalimanı hem de Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden bu uçuşlar yapılmaktadır. Ankara’da yer alan havalimanı Esenboğa’dır. Türkiye’nin her noktasından buraya uçuş bulunmaktadır. Havalimanı her türlü olanağı bulunan ve her türlü yolcu ihtiyaçlarına cevap veren bir statüdedir. İstanbul Ankara uçak bileti sistemimizden çok ucuz fiyatla satın alınabiliyor.

Türk Hava Yolları ile Atatürk Hava Limanından Ankara Esenboğa’ya gitmek mümkündür. Ayrıca İstanbul Sabiha Göçen Havalimanı’ndan da Ankara’ya bu şekilde gitmek mümkündür.

[insert page=’sabiha-gokcen-havalimani-ulasim’ display=’content’]

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Araba kiralama hem İstanbul Atatürk Havalimanı’nda hem de Sabiha Gökçen hava limanında mümkündür.. Dilediğiniz aracı kiralayabilir ve istediğiniz noktaya varabilirsiniz..

İstanbul Ankara uçak bileti isteyenler bilet arama sistemimizi kullanabilir.

[insert page=’esenboga-havalimani-ulasim’ display=’content’]