Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Ankara’ya her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 10 dakikadır.

[insert page=’ankarada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Ankara uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Ankara’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Ankara uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Ankara Uçak Bileti
İstanbul Ankara Uçak Bileti

Bürokrasi şehri olan Ankara, Türkiye’nin başkenti olması ile beraber gezilecek yerler bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Yüzyıllar boyunca yerleşime açık olan kent, her bir dönemde farklı medeniyetleri ağırladı. Bu özelliği ve Milli Mücadeleye olan katkısı neticesinde Ankara’nın dört bir yanı müze, han, kale ve kule ile çevrilidir.

Şirin yapısı ile şehrin en ilgi çekici olan noktası Hamamönü, 19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en belirgin örnekleridir. Altındağ Belediyesi tarafından turizme kazandırılmak için restore edilen bölge, geniş bir araziyi kaplar. Kentin tarihi yüzünü gözler önüne seren yapılaşma en çok Hamamönü evleri ile kendini gösterir. Kültürel faaliyetlere ayrılan sokakları, yörenin eşsiz lezzetlerini ziyaretçilerine tattıran restoranları, El Ürünleri Pazarı ve müzeleri ile büyük beğeni toplayan bölge dört mevsim boyunca da ziyaretçilerine kapılarını açar. Hamamönü evleri günümüzde otel, restoran, kafe, bar, cam ve seramik sanatı müzesi gibi farklı amaçlar için kullanılır.

4000 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Ankara Kalesi farklı çağlarda pek çok uygarlık tarafından savunma amacı ile kullanıldı. Akkale isimli burcu ile yazın birçok etkinliğe kucak açan kalenin çevresinde Ankara yöresine ait hediyelik eşya dükkanları ve restoran yer alır.

İstanbul Ankara uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Ankara uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’esenboga-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.