TatilCity.NET İstanbul Amasya uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. İstanbul’dan Amasya’ya pek çok uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi İstanbul’dan Amasya’ya yaklaşık  olarak 1 saat 20 dakika sürmektedir.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Amasya uçak bileti al!

En hesaplı ve ekonomik Amasya ucuz uçak bileti almak isteyenler TatilCity.NET’e giriyor, bir tıklamayla istediği gün ve saate biletini alıyor. Sizler için hazırladığımız en hesaplı Amasya uçak biletlerini TatilCity.NET üzerinden inceleyebilirsiniz. En uygun en hesaplı ucuz uçak bileti için doğru adres Tatil City…

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Amasya Uçak Bileti
İstanbul Amasya Uçak Bileti

İlk medeniyetlerin Anadolu’da kurulduğu yerlerden birisi olan Amasya’da pek çok doğal ve tarihi doku bulunmaktadır. Kemerli bir köprü olan tarihi Meydan Köprüsü, İstasyon Mahallesiyle Hacı İlyas Mahallelerini birbirine bağlamaktadır. 1865 yılında defterdar Hasan Talat Efendi tarafından yaptırılmış olan Hazeranlar Konağı, geleneksel Osmanlı mimarisinin örneklerindendir.

Nehrin kenarında bulunan Amasya Caminin süslemeleri ve özellikle şadırvanı dikkat çekicidir.  Osmanlı’ya ait pek çok eser barındıran Amasya Müzesi iki katlıdır. Ayrıca binada mumyalanmış insan bedeni de bulunmaktadır. Şehzadeler Müzesi, şehzadeler Mehmed Çelebi, Alaaddin Çelebi, Ahmet Çelebi, Bayezid Çelebi ve Mustafa Çelebi’nin balmumu heykellerini barındırıyor.

İstanbul Amasya ucuz uçak bileti

Amasya’ya seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya’ya uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre İstanbul’dan Amasya’ya ya da Amasya’dan İstanbul’a tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan artana doğru sıralanabilmektedir. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Amasya uçak biletini alabilirsiniz.

[insert page=’sabiha-gokcen-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Sabiha Gökçen Havalimanı içinden de İstanbul Amasya uçak bileti alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Amasya uçak bileti satın alabilirsiniz.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Amasya uçak bileti fiyatları

İstanbul’dan Amasya’ya gideceklere TatilCity.NET farkıyla ucuz uçak bileti.