Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 50 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Amasya uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Amasya Uçak Bileti
İstanbul Amasya Uçak Bileti

Orta Karadeniz Bölgesinde bulunan Amasya, 7500 yıllık bir tarihe tanıklık eder. Anadolu’nun en eski şehirlerinden biri olması, mimari yapısı ve eski dokusunu muhafaza etmesinden dolayı Türkiye’de örnek şehirler arasında gösterilir. Osmanlı döneminin önemli bir tarihini barındıran bölge, şehzadelerin padişah olmadan önce eğitim almaları için gönderildiği sancak beyliğidir. Aynı zamanda Amasya, Selçuklu’nun önemli bir geçmişine de tanıklık etmesi ile de bilinir. Kent, Türklerin farklı çağlarını barındırmasından dolayı çevresinde birçok kıymetli yapıya kucak açar. Anadolu’nun turizm açısından gelişmekte olan topraklarında bulunan Amasya, köklü tarihi boyunca pek çok medeniyet tarafından hakimiyet altına alınan bir şehirdir.

Harşena Dağının eteklerine kurulu olan Amasya Kalesinin bir diğer adı ”Harşena Kalesidir”. Kesin olmamakla beraber Pontus Krallığı tarafından yapıldığı bilinen kale, zaman içinde farklı medeniyetleri ağırladı. Her el değiştirdiğinde kalenin bazı bölümleri yıkılıp, ardından tekrar onarıldı.  İçeri Şehir, Kızlar Sarayı ve Yukarı Kale olmak üzere üç bölüme ayrılan yapı, Yeşilırmak sularından 300 metre yükseklikte yer alır.

İstanbul Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.