Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Adıyaman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Adıyaman’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat, 40 dakikadır.

[insert page=’adiyamanda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Adıyaman uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Adıyaman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Adıyaman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Adıyaman’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Adıyaman Uçak Bileti
İstanbul Adıyaman Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Adıyaman, toplamda 8 adet ilçeye sahiptir. Tarihin keşfedilecek pek çok mirasına ev sahipliği yapan şehir, Anadolu’nun bilinen en eski yerleşim yerlerinden biridir.  Cumhuriyetin kuruluşundan 1954 yılına kadar Malatya’ya bağlı olan yerleşim birimi, 1954 yılında il merkezi haline geldi. Adını ‘Güzel Vadi’ anlamını taşıyan ‘Vadi-i Leman’ kelimesinde alan Adıyaman, dört mevsim boyunca da yerli ve yabancı çok sayıda turist ağırlar.

Yığma höyük üzerine kurulu olan Adıyaman Kalesi, şehir merkezinde yer alır. 25 metre yüksekliğe sahip olan yapı, çeşitli uygarlıkların yönetim merkezi olarak kullanılması ile bilinir. Bölge Adıyaman Belediyesi tarafından yürütülen çevre düzenlemesi ile beraber ilgi çekici bir görünüm kazandı.

Kommagene Kraliyet ailesine ait anıt mezar olan Karakuş Tümülüsü adını sahip olduğu kartal heykelinden alır. 9 metre yüksekliği ile görkemli bir hale bürünen yapının arkasında çakıl taşlarının yığılması sonucunda 21 metre yükseklikte anıt mezar bulunur. Bölgenin etrafı belirli bir şekilde örülen 4 anıt mezar sütunu ile çevrili haldedir. Burası kentin önemli turizm destinasyonları arasında gösterilir.

İstanbul Adıyaman uçak bileti fiyatları

Adıyaman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Adıyaman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Adıyaman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Adıyaman uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’adiyaman-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Adıyaman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.