Çok ucuz fiyatlarla Isparta Iğdır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Isparta’dan Iğdır’a haftada en az iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 50 dakikadır.

[insert page=’igdirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Isparta Iğdır uçak bileti al!

Sizde Isparta’dan Iğdır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Isparta Iğdır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Iğdır’da nerelere gidebiliriz?

Isparta Iğdır Uçak Bileti
Isparta Iğdır Uçak Bileti

Ermenistan sınırını oluşturan Iğdır, ilk olarak 1924 yılında Beyazıt Valiliğine, 1934 yılında ise Kars’a bağladı. Son olarak 1992 yılında altı ilçeyi bünyesine ekleyerek il oldu. Kentin tarihi M. Ö. 4000 yıllarına dayanır. Sınır ili olmasından dolayı yıllar boyunca stratejik öneme sahip olan şehir, çeşitli dönemlere ait tarihi yapıları ve kültürel değerleri ile oldukça ilgi çekicidir.

Urartular uzun yıllar boyunca Doğu Anadolu Bölgesinin pek çok ilinde hüküm sürdü. Bunlardan biri ise Iğdır’dır. Iğdır Ovasının batısında, Ermenistan sınırında bulunan Karakale Harabesi, Urartular döneminde inşa edilen bir yapıdır. Iğdır’ın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Karakale’nin, Urartular dışında yıllar boyunca farklı uygarlıklar tarafından kullanıldığı bilinir. Harabenin pek çok yerinde Orta Çağ’a ait izler görülür.

1892 yılında Gök Taşının düşmesi neticesinde meydana gelen Meteor Çukuru, Korhan yaylasında yer alır. Dünyada örneklerine az rastlanan bölgenin değişik bir havası vardır. Doğal bir oluşum olan çukur, yıl içinde yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen bölgedir.

Isparta Iğdır uçak bileti fiyatları

Iğdır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Iğdır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Isparta Iğdır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’isparta-suleyman-demirel-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı içinden de Isparta Iğdır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’igdir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Isparta Iğdır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı