INTHA TV, popüler sosyal medya platformu Youtube üzerindenen turizm yayınlarına başladı. Uluslararası Otelciler Derneği INTHA TV etkinlik yayınlarına Gündem Turizm başlığıyla siyasi konuların konuşulduğu canlı yayın serisine başladı.

Dernek Yönetim Kurulu Barış Türer yaptığı açıklama da, “Şuan da ekip arkadaşlarımız, tüm sosyal medya hesaplarımızdan, youtube ve resmi web sitemiz intha.org üzerinden eş zamanlı olarak gerçekleştirebileceğimiz canlı yayın alt yapısı için çalışıyor. Şimdilik Mayıs ve Haziran aylarında haftanın sadece 2 günü olarak planladığımız bu yayınlar kıymetli dostumuz Ünay Türköz moderatörlüğünde ve yine çok değer verdiğimiz konuklarımızın eşliğinde; sektör temsilcilerinden gelecek olan soru ve talepler birlikteliğinde gerçekleşecek” dedi.

30 Nisan Perşembe günü saat 17:00’da yayına giren instagram.com/inthaorg üzerinde Gündem Turizm programı yayınının ilk konuğu Avrupa Birliği Eski Bakanı, T.C. Prag Büyükelçisi Egemen Bağış oldu.

Coronavirüs salgını nedeniyle global çapta en çok etkilenen sektör ise turizm oldu. Vakaların en çok olduğu yerler ise ABD, İspanya, İtalya, Almanya, İngiltere, Fransa, Belçika, İsveç, Çin, İran, Irak, Türkiye, Rusya, Yunanistan başta olmak üzere bir çok ülkede etkili oldu.

Türkiye’de en çok vaka ise İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli ve Zonguldak’da yaşandı. Bunun yanı sıra büyükşehirler başta olmak üzere Zonguldak’a giriş ve çıkışlar kapatıldı. Bugünden itibarın Pazartesi gününe kadar tüm yurtta sokağa çıkma yasağı düzenlendi. Aşı çalışmaları ise devam ediyor.