Dünyaca ünlü tatil destinasyonlarından olan Antalya Kaş yerli ve yabancı turistlerin her mevsim akın ettiği yerlerdendir. Kaş’ta eşsiz manzaraya sahip bir çok tarihi, kültürel ve doğal yerler bulunmaktadır. Kaş denince akla sadece deniz tatili değil antik kentleriyle de birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ören yerleri gelmektedir. Burada attığınız her adımda asırlar öncesinde kalma kalıntılara denk gelmeniz mümkün.

İnceboğaz'da Tatil Keyfi
İnceboğaz’da Tatil Keyfi

Kaş’ın Kaputaş’tan sonra en çok tercih edilen plajlarından biri de İnceboğaz’dır. Plaj, Çukurbağ Yarımadası üzerindedir. Yarımadanın en ince alanında bulunduğu için bu adla anılmıştır. Burada iki palj vardır. Biri açık denize bakan ve alan olarak geniş olan İnceboğaz’dır. Plaj yapı olarak çakıldır bu yüzden plaj ayakkabınızla gelmeniz iyi olacaktır. Plajın denizi sıcaktır ve zaman zaman dalgalı olup rüzgarda almaktadır. Derin olmayıp sığ olduğu içinde çocuklu ailelerin tercih ettiği bir yerdir. Burada Adalar manzarası eşliğinde güneşlenmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Plajda şemziye ve şezlong ücrete tabidir. Ancak buradaki tesislerden yiyecek ve içecek aldığınız ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Antik kentleri ve eşsiz güzellikteki plajlarıyla yaz tatili için geleceğiniz Kaş’ta gezip, görebileceğiniz bir çok yer bulunmaktadır. Burada ekonomik olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bölgede daha çok butik oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır.

Kaş merkezde bulunan restoranlarda canlı müzik eşliğinde yeme/içme ihtiyacınızı giderebilir arkadaşlarınızla birlikte sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Bunun yanı sıra marinada bulunan teknelere binerek günlük tura katılabilirsiniz. Dilerseniz tekne kiralayıp Kaş’ın bütün koylarını gezebilir, denizde yüzebilirsiniz. Kaş’a gelirken yanınızda pasaportunuzu getirmeyi unutmayın. Çünkü buraya geldiğinizde rengarenk Meis Adası’nı da görmek isteyeceksiniz.

Akşamları Kaş merkezde dondurmanızı veya buzlu bademinizi yiyerek yürüyebilirsiniz, manzarayı ve yakamozu izleyebilirsiniz. Kaş, çarşıda bulunan dükkanlardan takı ve magnet alabilirsiniz.

Kaş’a gelmişken mutlaka Kaputaş Plajı ile Patara Plajı’nı da görmelisiniz. Kaş’ta çadır kurabileceğiniz kamp alanları da mevcuttur. Doğayla iç içe huzurlu birkaç gün geçirebilir, yamaç paraşütü, trekking, tırmanış, yürüyüş, dalış..vb doğa sporlarını deneyimleyebilirsiniz. Macera ‘dolu saatler geçirmek içinse Safari Turu’na mutlaka katılmalı ve

Saklıkent’i gezebilirsiniz. Saklıkent’i gezdiğinizde özel kıyafetler giymeniz gerekecektir bunun için tur rehberleri size yardımcı olacaklardır.

[insert page=’izmirde-yapilacak-seyler’ display=’content’]