Kış aylarının en güzel alternatiflerinden biri olan Saklıkent Kayak Merkezi, Torasların Beydağları bölümünde yer alıyor. Bakırlıdağ’ın kuzey yamacına kurulmuş ve 500 dağ evi ve kayak tesislerinden oluşmuş, görülmeye değer bir kompleksdir.

Buranın özelliği ise Akdeniz’e ve Ekvator’a yakın olması… Buraya 10 Aralık ile 10 Nisan tarihleri arasında gelmeniz uygun olacaktır. Burada yaklaşık olarak 120 gün kaliteli kayak imkanı sunuyor.
Mart ve Nisan aylarında geldiğinizde ise hem kaymanın hem de denizde yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Burada yaz sezonu 60 gün sürmektedir. Saklıkent Kayak Merkezi’nde kar kalındığı 100-200 cm olup, zirvede ise 4 metreyi bulmaktadır.

Antalya denince akla sıcak güneşi ve masmavi deniziyle, yeşil doğası gelir. Ancak şehir Sakılkent Kayak Merkezi gibi kışın da tatilinizi değerlendirebileceğiniz özellikte bir tatil şehri. Kayak merkezi Antalya’ya 1 saatlik bir mesafede bulunuyor. Buraya gelen turistler ise büyüleyici bir doğa, bol oksijenli bir hava ve harika pistle karşılaşır. Kayak merkezine yakın şirin bir kasaba bulunuyor.

Saklıkent Kayak Merkezi 2550 metre yüksekliğe sahiptir. Saatte 240 kişiyle 340 kişi kapasiteli teleski hizmeti vermektedir. Pistlerin zorluk derecesi ise kolay ve zor olarak ayrılmıştır.
Kayak merkezinde 477 müstakil ev yer almaktadır. Aynı zamanda kent merkezinde bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler ve yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlar mevcuttur. Kayak merkezi Antalya merkez yakın olduğu içinde ulaşımı rahattır. Buranın özelliği iki mevsimi aynı anda yaşatmasıdır. Burada bulunan tesislerin kapasitesi yaklaşık olarak 200 kişiliktir. Aynı zamanda salon, disko, bar ve animasyon hizmeti de sunmaktadır. Bu nedenle turistlerin bir çoğu şehir merkezindeki tesisleri tercih etmektedir. Buraya gelmişken yaylaları da görebilir burada enfes organik kahvaltısı yapabilirsiniz.

Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya merkeze 45 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Havaalanına ise 65 kilometre mesafededir. Buraya gelmek için Antalya Merkez’de bulunan Migros’un karşısında yer alan lunaparkın önünden her sabah 09:00’da servisler hareket etmektedir. Havaalanından gelmek isteyen ise burada kolaylıkla araç bulabilirler.
Antalya’dan ayrılmadan evvel buraya özgü organik ve otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için hediye olarak satın alabilirsiniz.