İnternet sitemizde Iğdır Havalimanı için de en uygun bilet bulunuyor. Iğdır merkezli uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir. Iğdır Havaalanı 2012 yılında hizmete girmiş iç hatlar seferi ile yolcularına kapılarını açmıştır. Havaalanı ilk kurulduğunda Iğdır Havaalanı ismi verilmiş olsa da 15 Temmuz sonrasında ise Şehit Bülent Aydın Havalimanı olarak değiştirilmiştir. Havalimanı şehir merkezine 16 km mesafededir. Havalimanına farklı araçlarla ulaşılabilir. Iğdır Havalimanı, ülkemizin en doğusunda yer alan havalimanı olarak bilinmektedir.

Iğdır Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Iğdır Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. TatilCity.NET’de ekonomik uçak bileti bulunuyor.

Iğdır Havalimanı uçak bileti
Iğdır Havalimanı uçak bileti

Iğdır Havaalanı belirli özellikleri nedeniyle diğer uçak firmalarından ayrı bir yerde durmaktadır. Özel uzunluk kaplama mukavemet özelliği 945 metre yüksekliği ile etkin bir kullanım alanı sunmaktadır. Ayrıca havalimanında 75 araçlık bir otopark bulunmaktadır. LTCT koduna sahip bir havalimanı olan Iğdır Havaalanı‘nın toplam büyüklüğü 3500m2’dir. 3 bin metre x 45 metre ölçülerinde bir pistte sahiptir. 5 adet uçak pisti bulunan havalimanının 240 metre x 120 metre ölçüsünde apronu vardır. 7.582 metre uzunluğundaki bir çevre yolu da bulunmaktadır.

Iğdır Havaalanı Ulaşım

Erzurum-Iğdır Yolu, Küllük Köyü lokasyonuda konumlanmış olan Iğdır Havalimanı’na ulaşım merkezden oldukça kolaydır. Iğdır Havaalanı, 3.500 metre civarında kapalı alana sahiptir. Bu bağlamda gelen ve giden yolcuları ağırlamada hiç sıkıntı yaşamazken modern yapısı ve herkese uygun hizmetleri ile göz doldurmaktadır.

Iğdır Havalimanı

Her ne kadar yeni yapılmış olan bir havalimanı olsa da Iğdır Havaalanı, tüm bölgenin ihtiyacını karşılayabilecek bir kapasitededir. Bu sebeple iç hatları kullanan yolcuların sayısı giderek artmakta ve sunulan bu eşsiz hizmetten yararlanmaktadırlar. Bunun sonucu olarak da günümüzde Iğdır’a seyahatin arttığını belirtmekte fayda vardır.

Iğdır Havalimanı’ndan merkeze ulaşmak için pek çok ulaşım aracı bulmak mümkündür. Bunlar arasında otobüs ya da minibüs gibi toplu taşıma araçları bulunduğu gibi taksi hizmeti de verilmektedir. Dileyen kişiler merkeze taksi ile hızlı bir şekilde varabilmektedirler. Ayrıca dileyen yolcular araç kiralama hizmetinden de yararlanabilmektedir. Yani merkezden havaalanına ya da havaalanından merkeze ulaşımda pek çok alternatif yolculara sunulmaktadır.

Ucuz Iğdır Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Iğdır Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Iğdır’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Iğdır Havaalanı uçak bileti bulabilir.

Iğdır Havaalanı Konumu