Uzun yıllar İstanbul’da yönetici olarak çalışan Hüseyin Sisoğlu ile eşi Meryem Sisoğlu hayallerini Urla‘da gerçekleştirmeyi başardılar.

Urla merkezde bulunan ve 1870’li yıllardan beri bugüne kadar taş konak olarak kalan bina restore edilerek otel ve restoran haline getirildi. Hüseyin Sisoğlu ve eşi Meryem Sisoğlu böylece uzun yıllar kurdukları hayallerini de gerçekleştirmiş oldular.

Urla merkezde Yeraltı Mahallesi’nde yer alan ve Sanat Sokağı’na doğru yürüyüş mesafesinde olan 1870’s Taş Konak Otel’in içinde aynı adı taşıyan bir de restoran bulunuyor. Oda-kahvaltı olarak hizmet sunan otelin her odası ise Urla’da iz bırakan önemli kişilerin adını taşıyor. Atmosferiyle ve dekoruyla ilgi gören otelin kahvaltısı ve yemekleri birbirinden lezzetli ve farklı bir konspete sahip.

Otelde kalan misafirlerden oluşan özel gruplara ise Urla ve çevresi için özel profesyonel rehberler eşliğinde tur imkanı da sunuluyor. Hüseyin Sisoğlu bu konuda yaptığı açıklamada, uzun süren araştırlamalar sonucunda böyle bir oteli yaratabileceği bir yapıyı bulduklarını ve 1870’li yıllardan bugüne kadar ayakta turmuş olan ve bir çok anıya ev sahipliği yapmış taş konağı, tarihi yapısını bozmadan misafirlerle buluşturduklarını belirtti. Sisoğlu, Urla’nın merkezinde bulunan otelin o zamanların atmosferini tam olarak yaşatması için akıllarına gelen en küçük ayrıntıyıda düşündüklerini ifade etti.