Çok ucuz fiyatlarla Hatay Siirt uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Siirt’e haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 10 dakikadır.

,[insert page=’siirtde-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Hatay Siirt uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Siirt’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay  Siirt uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Siirt’te nerelere gidebiliriz?

Hatay Siirt Uçak Bileti
Hatay Siirt Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Siirt, Türklerin Anadolu’da ilk yerleşim yeri kurdukları bölgelerden biridir. Şehir köklü bir tarihe sahip olmasının yanı sıra manevi kültürü ile de dikkatleri üzerine çeker. Mezopotamya ve Anadolu’nun kesiştiği nokta üzerinde olan Siirt, inanç turizmine hitap eden pek çok mimari esere de ev sahipliği yapar. Cilalı Taş Devrinden günümüze kadar ayakta kalan kent, ilmi yönü ile merak uyandırır.

Tarihi Vilayet Konağının karşısında yer alan Siirt Saat Kulesi, günümüzdeki halini 1976 yılında aldı. Altı kattan oluşan yapının iki renkli kesme taştan meydana geldiği görülür. Dört yüzlü olan saat kulesinin her yüzünde ise birer pencere yer alır. Kulenin aslı 1905 tarihinde Alaaddin Paşa tarafından yapılmasına karşın sebebi bilinmeyen bir şekilde yıkıldığı bilinir. Eski kulenin üzerinde bulunan sivri uçlu külah ise yeniden inşa edilen saat kulesine ilave edildi.

Şehirdeki önemli Selçuklu mimarilerinden biri olan Ulu Cami ‘Çinili Minare’ olarak da adlandırılır. Eski Selçuklu sultanlarının yaptırdığı rivayet edilen cami, 1129 yılına aittir. Yıllarca caminin içinde bulunan minber 1933 yılında Ankara’da bulunan Etnografya Müzesinde sergilenir.

Hatay Siirt uçak bileti fiyatları

Siirt seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Siirt seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Siirt uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’hatay-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Siirt uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’siirt-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hatay Siirt uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı