Çok ucuz fiyatlarla Hatay Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Muş’a haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 20 dakikadır.

[insert page=’musda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Hatay Muş uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Hatay Muş Uçak Bileti
Hatay Muş Uçak Bileti

Geçmişin izlerini günümüzde hala yansıtan şehirlerden biri olan Muş tarihi camileri, kervansarayları, farklı dönemlere ait köprü ve kaleleri, Osmanlı mimarisi taşıyan evleri ile tarihle paralel bir şehirdir. Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan kent, tarihi yapısı kadar yeşili bol tabiat güzelliği ile de görülmeye değerdir.

Hz. Ömer döneminde İslam aleminin eline geçen Muş Kalesinin kimler tarafından yapıldığı tam olarak bilinmez. Moğol istilalarının yaşandığı dönemlerde adı sıklıkla geçen kale, şehrin en eski yerleşim yeri olarak bilinir. Arapların Anadolu’ya yerleşmek için izlediği güzergah üzerinde yer almasından dolayı Muş Kalesi, günümüze kadar pek fazla korunamadan ulaştı. Arapların yanı sıra, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarına ait mezarlar ile örülü olan yapı, Muş Belediyesi tarafından düzenlenen turizm çalışmaları neticesinde büyük bir restorasyon döneminden geçti.

Şeyh Muhammedi Mağribi tarafından 979 yılında yapıldığı bilinen Muş Ulu Cami, moloz taşlardan oluşan dikdörtgen planlı bir yapıdır. Şehrin önemli inanç turizmi mekanlarından biri olan Ulu Cami, 1966 yılında meydana gelen deprem sonucu yıkıldı ve 1968’de yeniden inşa edildi.

Hatay Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’hatay-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’mus-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hatay Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı