Çok ucuz fiyatlarla Hatay Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Mardin’e haftada en az altı gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 15 dakikadır.

[insert page=’mardinde-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Hatay Mardin uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Hatay Mardin Uçak Bileti
Hatay Mardin Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en gözde şehri olan Mardin, tam anlamıyla ‘kültürler beşiğidir.’ Geçmişte önemli yollar üzerinde bulunması ve bir sınır şehri olması neticesinde kent, yüksek bir tarihi atmosfere sahiptir. Kilise, cami, manastır, mağara, kendine has sokak ve ev mimarisi ile Mardin, günümüzde kültür ve tarih turlarının başında gelen şehirler arasındadır. Çeşitli din ve kültürleri kaynaştıran kent, misafirperver insanları vesilesiyle bir hoşgörü şehri olması ile de beğeni toplar.

Mardin Kalesi, şehrin en eski yapılarından biridir. Halk dilinde ‘Kartal Yuvası’ olarak da nitelendirilen yapı, 1600 yıllık büyük tarihi ile pek çok uygarlığa tanıklık etti. Kesin olmayan bilgilere göre 10. yüzyılda Hamdaniler tarafından inşa edilen kale, muhteşem bir Mezopotamya Ovasına karşı kuruludur. Şehre hakim bir yükseklikle olan Mardin Kalesi, doğal kayalardan meydana gelir. Üzerinde Persliler, Sümerler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklu ve Osmanlıdan izler barındıran yapı cezbedici görüntüsü ve Mardin’e has dokusu ile görenleri büyüler.

Geçmişten beri Süryaniler tarafından aktif olarak kullanılan Deyrulzafaran Manastırı, Mardin şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta yer alır. 52 Süryani patriğinin mezarının bulunduğu manastır, ilk yıllarında güneş tapınağı olarak inşa edildi. İsmine ek olarak Azizler Evi, Meryem Ana Kilisesi ve Kubbeli Kilise de denir.

Hatay Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’hatay-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’mardin-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hatay Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı