Çok ucuz fiyatlarla Hatay Iğdır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Iğdır’a haftada en az iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 21 saat 10 dakikadır.

[insert page=’igdirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Hatay Iğdır uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Iğdır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay  Iğdır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Iğdır’da nerelere gidebiliriz?

Hatay Iğdır Uçak Bileti
Hatay Iğdır Uçak Bileti

Jeopolitik yapısına, coğrafi şartlarına ve iklimine bakıldığında Türkiye’nin en verimli topraklarından birine sahip olan Iğdır, pek çok meyve ve sebzenin yetişme alanıdır. Geniş Iğdır platosunda kurulu olan şehir, Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı Dağının bir bölümünü toprakları içine alır. ”Gılgamış’ta” meydana gelen Tufan’dan sonra meşhur Nuh’un gemisinin Ağrı Dağına oturduğu rivayet edilen bölge Iğdır sınırları içindedir. Ülkemizin Doğu sınırını oluşturan şehrin, Paleolitik Çağa kadar uzandığı bilinir. Kalkolitik, Eski Tunç ve Mezolitik Çağlarda aktif olarak yerleşimin olduğu Iğdır, M. Ö. 1000 yıllarında İskit, Kimmet, Asurlar ve Urartuların hakimiyeti altına girdi. Sonraki yıllarda Roma, Pers, Makedon, Seleukos, Arap, Selçuklu, Bizans, Osmanlı ve Moğol uygarlıkları arasında gidip gelen şehir, günümüzde birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapar.

Büyük Ağrı Dağının kuzey bölgesindeki Yakup Vadisi sınırları içinde olan Ahura Harabeleri, M. Ö. 2. yüzyılda Artaksiya Krallığı tarafından kuruldu. 1750 metre rakıma sahip olan bölgenin pek çok yerinde çeşitli kültürlere ait mızraklar, el sanatları işlemeciliği, kadın ve erkek kabartma figürleri göze çarpar.

Hatay Iğdır uçak bileti fiyatları

Iğdır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Iğdır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Iğdır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’hatay-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Iğdır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’igdir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hatay Iğdır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı