Çok ucuz fiyatlarla Hatay Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Elazığ’a haftada en az dört gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 20 dakikadır.

[insert page=’elazigda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Hatay Elazığ uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Hatay Elazığ Uçak Bileti
Hatay Elazığ Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat Bölümünde bulunan Elazığ, on adet tarihsel ilçeye sahiptir. Deniz seviyesinden 1067 metre yükseklikte olan şehir, Harput Kalesinin eteklerine kuruludur. Bulunduğu bölgenin gelişen kentlerinden biri olması ile Elazığ, tarihsel açıdan oldukça zengindir. Çeşitli dinlere ait cami ve kiliseleri ile Türkiye’nin inanç turizmine hitap eden şehir, dört mevsim boyunca da turist trafiğinin yoğun yaşandığı yerdir.

Harput Kalesinin doğusunda olan Meryem Ana Kilisesi, Anadolu topraklarının en eski mabetlerinden birine örnektir. Kızıl Kilise, Süryani Kilisesi ve Yakubi Kilisesi olarak da adlandırılan eserin ilk yapıldığı zamanlarda kaledeki putperestler tarafından putların saklanma merkezi olarak kullanıldığı bilinir. Yol boyunca uzanan ve kayalıkların arasına gömülen vaziyette duran eserin sonraki dönemlerde Yakubi Hristiyanları tarafından kiliseye çevirdiği bilinir.

Keban ilçesinde bulunan ve 125 kilometre uzunluğa sahip olan Keban Baraj Gölü, Türkiye’nin ikinci büyük suni gölü olma özelliğine sahiptir. Tektonik bir göl olan Hazar Gölü ise şehir merkezine 26 kilometre mesafededir. Turizm açısından yoğun bir ilgi gören bölgenin aynı zamanda ekonomik olarak da şehre getirisi fazladır.

Hatay Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’hatay-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’elazig-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hatay Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı