Çok ucuz fiyatlarla Hatay Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Diyarbakır’a haftada en az altı gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 10 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Hatay Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Hatay Diyarbakır Uçak Bileti
Hatay Diyarbakır Uçak Bileti

17 ilçesi bulunan Diyarbakır, M. Ö. 700 yılından günümüze kadar aktif bir yerleşim yeri olarak kullanılması sonucu günümüzde büyük bir tarihsel mirasa kucak açan bir şehirdir. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan kent; Asurlular, Medler, Romalılar, Bizanslılar, Emeviler, Abbasiler, Oğuzlar, Hurriler, Selçuklular ve Osmanlılardan kalma çok sayıda han, kervansaray, cami, kilise, manastır ve kaleye sahiptir. Zengin bir tarihsel mirasa ev sahipliği yapan kent, doğal güzelliği ve yöresel kültürü ile de ziyaretçilerini hayran bırakır.

Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Diyarbakır Ulu Cami, şehrin en ünlü camisidir.  Martoma Kilisesinin 639 yılında Hz. Ömer döneminde dönüştürülmesi ile meydana gelen yapı, 1091 yılında Büyük Selçuklu Hükümdarı Melikşah’ın emri üzerine büyük bir restorasyondan geçirildi. Çeşitli tarihlerde defalarca eklentiler ile değiştirilen Ulu Cami, üzerinde tarihini yansıtan kitabelere de sahiptir.

Dicle Nehrinin geçtiği Diyarbakır, doğal güzellikler açısından da adından söz ettirir. 6. yüzyılda I. Anastasias Döneminde yapıldığı bilinen On Gözlü Köprünün, eski tarihlerde şehrin kuşatılması esnasında yıkıldığı ve Bizans İmparatoru Juannes Tzimisces tarafından yeniden inşa ettirildiği bilinir.

Hatay Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’hatay-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hatay Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı