Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari’den Diyarbakır’a haftada üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 20 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Hakkari Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Hakkari’den Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Hakkari Diyarbakır Uçak Bileti
Hakkari Diyarbakır Uçak Bileti

Türkiye’nin en köklü yerleşim yerlerinden biri olan Diyarbakır, yüzyıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapması ile bilinir. Çeşitli dönemlere ve milletlere ait kale, cami, müze, köprü ve kervansaraya ev sahipliği yapan kent, tarihi kültürel yapısının yanı sıra doğal güzelliği ile de oldukça ilgi çekicidir.

İslam ordularının Diyarbakır’ı ele geçirmesinin ardından kentte yapılan ilk değişikliklerden biri Mar-Toma Kiliseni dönüştürmek oldu. İslami unsurlar eklenerek camiye çevrilen yapı, Müslümanlar arasında 5. Harem-i Şerif olarak bilinir. Anadolu’nun en eski camileri arasında olan Ulu Cami, Hanefiler ve Şafiler olarak iki bölümden meydana gelir. Yapının içinde yer alan güneş saati de oldukça ilgi çekicidir. Diyarbakır Ulu Camide bulunan farklı motif ve figürler pek çok tarihsever tarafından beğeni toplar.

1572 yılına ait olan Behram Paşa Cami, kesme taştan oluşan mimarisi ve süslü minberi ile oldukça farklıdır. Modern sıkıştırma tekniğinin kullanıldığı eser, 16. yüzyıl İznik çinilerine kucak açar. 8 destekli yapılar planının örneği olan Behram Paşa Cami, mimari ve tarihi açıdan büyük bir mirastır.

Hakkari Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’hakkari-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hakkari Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı