Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari’den Amasya’ya haftada iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 30 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Hakkari Amasya uçak bileti al!

Sizde Hakkari’den Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Hakkari Amasya Uçak Bileti
Hakkari Amasya Uçak Bileti

7500 yıllık bir tarihe sahip olan kent, kültürel yapısı bakımından oldukça gözde yerlere ev sahipliği yapar. Tarih boyunca yoğun olarak kullanılan Amasya, krallık başkenti yapması ile bilinir. Osmanlı döneminde de önemli bir nokta olan şehir, doğal güzellikleri ile de görülmeye değerdir.

Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya’da en güzel tarihi noktalardan biri Amasya Kalesidir. Yapı, aynı zamanda ‘Harşena Kalesi’ olarak da bilinir. 700 metrelik bir yüksekliğe kucak açan kalenin, zaman içinde Yeşilırmak sularının artması ile birlikte 300 metreye kadar düştüğü bilinir. Kaleyi kimin yaptırdığı tam olarak bilinmese de Pontus Kralı tarafından yaptırıldığı söylentiler arasındadır. Köklü tarihi boyunca farklı medeniyetler tarafından kullanılan yapı, şehrin her el değiştirmesi sonucunda kapsamlı olarak restorasyon gördü.

UNESCO Dünya Mirasları Geçici Listesinde yer alan Kral Kaya Mezarları, Karadeniz Bölgesine uzun yıllar boyunca hakim olan Pontus Krallarının anıtsal mezarlar ile çevrilidir. Bölge içinde yer alan Kızlar Sarayında birbirine bitişik olarak 3 mezar bulunur. Yeşilırmak boyunca uzanan ve yapıldığı dönemlerde 21 mezara sahip olan bölgenin, günümüze kadar anıtsal mezarların hepsini koruyamadan geldiği görülür.

Hakkari Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’hakkari-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hakkari Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı