Kıbrıs adasının güney kısmında yer alan yönetim Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’dir. Batısında Yunanistan, güneyinde Mısır, kuzeyinde Türkiye ve doğusunda İsrail ve Ortadoğu bulunmaktadır. Başkenti Kuzey Kıbrıs ile aynıdır ancak bölünmüş bir şehir olan Lefkoşa’dır. Güney Kıbrıs’ta Rumlar çoğunluktadır. 2004 yılında Avrupa Birliği üyesi olmuştur. Güney Kıbrıs’a seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız Güney Kıbrıs vize işlemleri için detaylı bilgiyi firmamız ile irtibata geçerek öğrenebilirler. Güney Kıbrıs vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Güney Kıbrıs vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Güney Kıbrıs vizesi için bizi arayın.

Ucuz Güney Kıbrıs vizesi isteyenler..

Yapı olarak Güney Kıbrıs insanları Türklere çok benzemektedirler. Bunun sebebi ise yıllardan beri beraber ortak kültürü paylaşmaları yüzündendir. Özellikle Avrupa’dan buraya gelen turist sayısı oldukça fazladır.

Ucuz Güney Kıbrıs Vizesi
Ucuz Güney Kıbrıs Vizesi

Ekonomi olarak Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti, 1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatından sonra toparlanmaya başlamıştır. Gayrı safi milli hasılasında 1974 yılında önemli düşüşler yaşamış olsa da 1979 yılında üretimde rekor seviyeye yükselmiştir. Bu sene zarfında ayrıca işsizlik sorunu da ortadan kalkmıştır. Reel anlamda kişi başına ortalama gelir %45 dolaylarında artmıştır. Enflasyonu %13 civarlarındadır. Özellikle petrol ve ham madde ithal etmektedir. İthalatındaki artış ise %18.8 civarlarında seyretmektedir.

Toplam ithalatın içerisinde petrol ithalatı %19 civarındadır. 1979 yılına göre ihracatta artış daha az gerçekleşmiştir. Temel ihraç malı olan tarımsal ürünlerin uluslararası piyasalardaki düşük fiyatı bunun esas nedenidir. Özellikle sınai mallar ihraç edilmektedir. Temel tarım ürünleri arasında buğday, turunçgiller, süt, patates ve üzüm bulunmaktadır. Avrupa Ekonomik Topluluğu üyeleri dış ticarette en büyük payı almaktadır.

Güney Kıbrıs vize işlemleri

Güney Kıbrıs Rus kesimi ile Türkiye arasında diplomatik misyon bulunmamaktadır. Bu sebeple Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın Kıbrıs Konsolosluğu vize işlemlerini Atina Güney Kıbrıs Büyük elçiliğinden tamamlamaları gerekir. Firmamız ucuz Güney Kıbrıs vizesi alır. Vize işlemleri için vatandaşlarımıza her türlü desteği sağlamaktadır. Diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi vize işlemlerine vakit bulamayan ya da prosedürlerle uğraşmak istemeyen vatandaşlarımıza Güney Kıbrıs vize işlemlerinde yardımcı oluyoruz. Siz de Güney Kıbrıs’a seyahat etmek istiyor ancak işlemlerinizi hem hızlı hem de ekonomik bir şekilde yaptırmak istiyorsanız firmamız yetkilileri ile irtibata geçebilirsiniz. Güney Kıbrıs vize işlemlerine dair aklınıza takılan tüm soruları sorabilir ve işlemlerinizi prosedürlere uygun bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Güney Kıbrıs vizesi başvuru formu

Error: Contact form not found.

  • Güney Kıbrıs vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.