Çok ucuz fiyatlarla Giresun Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Giresun’dan Diyarbakır’a haftada en az dört gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 55 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Giresun Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Giresun’dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Giresun Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Giresun Diyarbakır Uçak Bileti
Giresun Diyarbakır Uçak Bileti

Türkiye’nin en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır, yüzyıllar boyunca oldukça çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapması ile bilinir. Farklı çağlara ve uygarlıklara ait kilise, manastır, cami, kale, kervansaray ve köprü barındıran şehir tarihi açıdan oldukça ilgi çekicidir. Kent, tarihsel bütünlüğünün yanı sıra yöre halkının sahip olduğu kültürel değerler ve doğal güzellikler ile de ülkemizin keyifli seyahat rotalarından birini oluşturur.

3. yüzyıldan kalma olan Meryem Ana Kilisesi, Sur ilçesinde yer alır. Ortodoks Süryanilerinin geçmişten beri aktif olarak kullandığı mekan, Geç Roma dönemine ait eserleri ile oldukça büyük bir değere sahiptir. Meryem Ana ilk yapım tarihinde belirli toplulukların tapınak olarak kullandığı bir ibadet alanı görevini yerine getirmesi ile bilinir. Yapı 1280 yıllarında ise kiliseye çevrildi. Kapsamlı bir restorasyon dönemi geçiren Meryem Ana Kilisesi, son halini 2005 yılında aldı.

Kentin ilk müzesi olan Arkeoloji Müzesi, 1934 yılında hizmet vermeye başladı. Neolitik, Asur, Eski Tunç, Helenistik, Roma, Artuklu, Bizans, Urartu, Akkoyunlu ve Osmanlı döneminden kalma eşsiz eserlerin sergilendiği müze, modern mimarisi ile de oldukça dikkat çekicidir.

Giresun Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Giresun Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ordu-giresun-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ordu Giresun Havalimanı içinden de Giresun Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Giresun Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı