Çok ucuz fiyatlarla Giresun Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Giresun’dan Amasya’ya haftada üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 10 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Giresun Amasya uçak bileti al!

Sizde Giresun’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Giresun Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Giresun Amasya Uçak Bileti
Giresun Amasya Uçak Bileti

Orta Karadeniz Bölümünde yer alan Amasya, 7500 yıllık köklü bir tarihe sahiptir. Tipik bir Anadolu şehir yapısını sürdüren kent, Türkiye’nin de en eski yerleşim yerlerinden biridir. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Amasya, gezilecek zengin içerikler sunar. Selçuklu’nun önemli bir kalesi olan şehir, aynı zamanda Osmanlı’da şehzadelerin de eğitim amacı ile gönderildiği kenttir.

Harşena Dağı üzerine kurulu olan Amasya Kalesi, şehir merkezinde yer alır. Pontus Kralı tarafından yapıldığı rivayet edilen kale, aynı zamanda ‘Harşena’ olarak da adlandırılır. Kızlar Sarayı, İçeri Şehir ve Yukarı Kale olarak da bilinen yapı, 3 bölümden meydana gelir. Yıllar boyunca farklı uygarlıklar tarafından kullanılan kale, görkemli bir duruşa sahiptir.

UNESCO Dünya Mirasları Geçici Listesinde yer bulan Kral Kaya Mezarları, Karadeniz Bölgesine uzun yıllar boyunca hakim olan Pontus Krallarına ait mezarlardır. Yeşilırmak Vadisi boyunca sıralı olarak devam eden mezarlar, kent seyahatinde görülmesi gereken noktalar arasındadır.

Roma döneminden kalan tek eser olan Alçak Köprü, Amasya şehir merkezinde bulunur. Kesme taştan örülen köprü, zaman içinde suyun yükselmesi sonucunda ayakları görünmez bir hale gelince ‘Alçak Köprü’ adını aldı.

Giresun Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Giresun Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ordu-giresun-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ordu Giresun Havalimanı içinden de Giresun Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Giresun Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı