Dünyanın önde gelen turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum, her mevsim yerli ve yabancı milyonlarca turistin akın ettiği yerlerden biri. Tarihi ve kültürel yerlerin yanı sıra, muhteşem ötesi koylara ve plajlara sahip turizm cenneti bir yer diyebiliriz.

Bodrum’da görmeniz gereken yerlerden biri de Gerenkuyu Koyu‘dur. Koy sakin, huzurlu bir yer. Merkeze uzak ve ters bir yönde olduğu için birçok kişininde bilmediği yerlerdendi. Gezgincilerin keşfetmesi ve buraya uğramasıyla birlikte popüler olmaya başladı. Özellikle tekneyle, yatla, karavanla, çadır tatili yapanların vazgeçemediği destinasyonlar arasında bulunuyor.

Gerenkuyu Koyu'nda Unutulmaz Bir Tatil
 

Denizin suyu temiz ve berrak, yüzerken balıkları görebilmeniz mümkün. Koyun iki plajı bulunuyor. Arkadaşlarınızla birlikte Bodrum marinadan tekne kiralayarak buraya gelebilirsiniz. Denizde yüzmenin ve plajında güneşlenmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Dalmayı seviyorsanız eğer mutlaka dalgıç ekipmanlarınızı getirmeyi unutmayın. Koyda çadırda kurabilirsiniz. Her tür tatil için uygun bir koy… Sabahları trekking, yürüyüş yapabilir, organik kahvaltı eşliğinde güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz. Öğlenleri balık mangal yapabilir, içkinizi yudumlayarak dalgaları izleyebilirsiniz. Akşamları ateş yakıp, közde çayınızı veya kahvenizi içerek yakamozu izleyebilirsiniz.

Bodrum’un bir çok ilçesinde ekonomik olarak konaklayabileceğiniz, bütçenize uygun tesislerde bulunmaktadır. Kısacası para durumunuza göre bir yer rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak aynı noktada kalmayıp, sürekli gezmeyi sevenler için tekne turları çok daha iyi olacaktır.

Antik dönemde Halikarnassos olarak bilinen Bodrum bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Büyük İskender’in yıllarca savaşmasına rağmen alamadığı ve bu nedenle lanetli kapı olarak tarihe geçen Midas Kapısı’ndan geçemediği tarihi bir kenttir.  Halikarnas Balıkçısı’yla özdeşleşen Bodrum aynı zamanda Zeki Müren’in de çok sevdiği ve son yıllarını geçirdiği bir yerdir. Evi günümüzde müze olarak ziyaretçilere açıktır. Müzeyi sanatçının şarkıları eşliğinde gezebilir, kullandığı eşyaları ve giysileri görebilirsiniz.

Gerenkuyu Koyu’nda tatilinizi geçirirken zamanın geçmesini hiç istemeyeceksiniz. Sıkıldığınızda ise teknenizle başka koylara ve plajlara doğru yol alabilirsiniz. Her koyda güneşlenebilir, yüzme molaları verebilirsiniz. Bodrum’da her yaz antik tiyatroda müzik festivalleri ve konserler düzenlenmektedir. Gelmişken mutlaka bu etkinliklere katılarak tatilinize farklı bir boyut ekleyebilirsiniz.

Dünyadaki birçok ünlü ismin vazgeçilmez tatil rotalarından olan Bodrum’dan ayrılmadan evvel buraya özgü yapılmış olan otantik ve organik ürünlerden, magnet…vb eşyalardan kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

[insert page=’muglada-yapilacak-seyler’ display=’content’]