Dünyayı kasıp kavuran coronavirüsü binlerce insanın ölümüne neden olmaya devam ediyor. Ülkemizde en fazla vaka sayısı ise İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşanıyor. İstanbul’a giriş ve çıkışlar ise yasaklandı.

Coronavirüs tedbirleri karşısında yoğun emek sarfeden sağlıkçılara ise destekler gelmeye devam ediyor. Galatasaray Mecidikiyeköy’da yapımı sona eren otel için harekete geçti. Galatasaray yönetimi otel için düşünülen ve boş duran 182 odalı binayı gerek duyulduğu halde Sağlık Bakanlığı’nın emrine bedelsiz olarak tahsis edeceklerini bildirdi.

Yönetim, Mecidiyeköy’de yaptıkları oteli ihtiyaç duyulduğu takdirde Sağlık Bakanlığı’na bedelsiz olarak vereceklerini açıkladı.

Bu fikri hayata geçirmek isteyen Başkan Mustafa Cengiz’in yönetim kurulundaki arkadaşlarına, “Devletimizin hem maddi hem manevi olarak yanında olmalıyız. Mecidiyeköy’deki binayı da ihtiyaç duyarlarsa Sağlık Bakanlığı’nın emrine tahsis edelim. Konum itibariyle lojistik bir yer” dediği kaydedildi.

Coronavirüs dünyada en fazla ABD, İtalya, İspanya, İran, İngiltere, Irak, Çin, Rusya ve Türkiye’de yaşanmaya devam ediyor. Virüsün İstanbul’da yoğun olarak yaşandığı ilçeler ise Esenler, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa…

Sağlıkçıların daha iyi şartlarda çalışabilmesi ve virüsü ailelerine bulaştırmaması için bir çok otel ücretsiz olarak konaklama imkanı sunmaya devam ediyor. Otelini sağlıkçılara açan ise başta The Marmara Taksim Oteli ve bunu takiben Koç Holding’e bağlı olan Divan Oteleri olmuştu.

Sağlıkçılara bu defa spor dünyasından destek geldi. Galatasaray, yapımı sona eren ve Mecdiyeköy’de bulunan oteli Sağlık Bakanlığı’na tahsis edecek.