Doğu Anadolu Bölgesi, coğrafi şartlar neticesinde bulunduğu bölgenin en zengin topraklarına sahiptir. Burada bu zengin topraklara sahip bir il de Van’dır. Van’ın tarihi bin yıllar öncesine kadar gitmektedir. Yerleşimin şehirde M.Ö. 5000 yıllarında başladığına dair bir inanç mevcuttur. Şehir, günümüzde Doğu Anadolu Bölgesi’nin kalbi konumundadır. Köklü bir tarihi yapısı olması nedeniyle yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Ferit Melen Havaalanı şehre ziyarete gelen yolcular için hizmet sunmaktadır. Web sitemizde ucuz Van Ferit Melen Havalimanı uçak bileti de aranır. Van”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Ferit Melen Havalimanı uçak bileti

Ferit Melen Havalimanı uçak bileti
Ferit Melen Havalimanı uçak bileti

Van ili sınırları içinde bulunan Ferit Melen Havaalanı Türkiye’nin doğusunda yer almaktadır. Havaalanında yolcular için 1660 m² alan ile 140 araçlık otoparkı bulunmaktadır. Uluslararası ulaşıma 2011 yılında açılmıştır. Uyduyla ilk iniş sistemi 2012 yılında bu havalimanında kurulmuştur. Buraya en yakın havaalanı İran’daki Hoy Havaalanıdır. Havaalanı oldukça geniş imkanlara sahip olmakla beraber yolcuların her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.

Ferit Melen Havaalanı Ulaşım

Yolcuları için her şeyin detaylıca düşünüldüğü havalimanına ulaşma da bir o kadar basittir. Havaalanında araç kiralama firması bulunmaktadır. Dileyen yolcular arzu ettikleri model ve fiyatta araç kiralayabilirler. Buradan kiralanan araçlarla şehir merkezine ya da ilçelere ulaşmak mümkündür. Havalimanının hemen çıkışında bulunan taksiler ise bir diğer alternatiftir. Taksilerle arzu edilen yere rahatlıkla gidilebilir.

Van Ferit Melen Havaalanı ucuz uçak bileti

Servis kullanmak da bir diğer seçenektir. Van’ın Yüksekova- Şemdinli ve Erciş ilçeleri ve Van Havalimanı arasında servis ulaşımı vardır. Dileyen yolcular bu servisleri kullanarak merkeze gidebilirler. Toplu taşıma kullanmak isteyen yolcular için de seçenekler sunulmuştur. Havaalanının 300 m ilerisinde bulunan Havalimanı nizamiyesinden her saatin 20 ve 50 dakikalarında ring şeklinde hareket eden halk otobüsleri yolcuların hizmetindedir. Minibüsler ise havaalanına 900 m mesafede Havalimanı kavşağından geçmekte ve yolcuları merkeze götürmektedir. Ulaşım için pek çok seçenek olup yolcular kendilerine en uygun aracı tercih edip istedikleri yere ulaşabilirler.

Ucuz Ferit Melen Havaalanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Ferit Melen Havaalanı uçak bileti de aranmaktadır. Van’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Ferit Melen Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Van Ferit Melen Havalimanı Konumu