Ucuz Estonya vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Estonya vize işlemleri tamamlanır.

Estonya doğal ve kültürel özellikleri ilgi çeken bir Avrupa ülkesidir. Avrupa kıtasının kuzeyinde yer alan bir Baltık ülkesidir. Belirli özellikleri nedeniyle dünyada ilk sıralarda yer alan ülke her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Estonya’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Estonya vizesi almaları gerekmektedir.

Ucuz Estonya vizesi isteyenler..

Ucuz Estonya Vizesi - Estonya vize işlemleri
Ucuz Estonya Vizesi

Tam adı Estonya Cumhuriyet olan ülkenin başkenti Tallinn’dir. Letonya ve Rusya’ya komşudur. Cana yakın ve misafirperver özellikleri ile bilinen Estonya halkına Eston denilmektedir. Ural Altay Dil Ailesi’nin Fin-Ugor dilleri grubuna dahildirler ve resmi dilleri Estonca ile Fincedir.

Ülke bağımsızlığını 1918 yılında Çarlık Rusya’sının devrilmesi ile ilan etmiştir. Ancak sonrasında tekrar Sovyet Egemenliğine girmiş olup 1991’e kadar buraya bağlı kalmış, sonra Sovyetler Birliği’nin dağılması ile tekrar ayrılmıştır. Sovyetler Birliği’nden ilk ayrılan devlet olarak bilinmektedir. Estonya Avrupa Birliği’ne dahil bir ülkedir. Avrupa Birliği’ne katılışı 1 Mayıs 2014’tür. Bununla beraber NATO üyesi bir ülkedir. NATO’ya katılışı Avrupa Birliği’ne katılışından bir ay sonraya denk düşmektedir.

Estonya vize işlemleri

Ülkeye girişler için Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulaması yapılmaktadır. Ancak yeşil dediğimiz umumi pasaport, gri denilen hizmet pasaportu ve siyah pasaport dediğimiz diplomatik pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmama koşulu ile vizeden muaftırlar. Ülke schengen vizesine tabidir. Yani Estonya vizesi ile diğer schengen ülkelerine gitmek mümkündür. Fakat Estonya vizesi ile diğer ülkeler seyahat edilecek ise mutlaka ilk önce Estonya’ya giriş yapmak gerekmektedir. Estonya vizesi alarak diğer ülkelere direkt seyahat mümkün değildir. Ülkeye giriş için vize başvurusu 3 ay önceden yapılabilir. Başvuru da ayrıca başvuru sahiplerinin parmak izleri alınmaktadır.

Estonya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek ve bu atmosferi yaşamak istiyorsanız vize için gereli belgeleri tamamlamanız gerekmektedir. Estonya vizesi ile web sitemizden ucuz uçak bileti alın ucuz tatil yapın. Firma olarak her türlü vize işlemlerinizi biz tamamlıyoruz. Uzman kadromuz gerekli belgeler hakkında bilgilendirme, evrak kontrol ve takibi, konsolosluğa evrakların iletilmesi ve akabinde konsolosluktan gelen cevabı ilgili kişiye iletme gibi tüm süreci başarılı bir şekilde yönetmektedir. Siz de Estonya vize başvurusu yapmak istiyorsanız hemen firmamız ile irtibata geçin, hızlı ve zahmetsiz bir şekilde süreci tamamlamanıza yardımcı olalım.

Estonya Vizesine Başvuru Formu

Error: Contact form not found.