Çok ucuz fiyatlarla Eskişehir Siirt uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Eskişehir’den Siirt’e haftada iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 23 saat 5 dakikadır.

[insert page=’siirtde-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Eskişehir Siirt uçak bileti al!

Sizde Eskişehir’den Siirt’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Eskişehir Siirt uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Siirt’te nerelere gidebiliriz?

Eskişehir Siirt Uçak Bileti
Eskişehir Siirt Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Siirt, geçmişi oldukça eskilere dayanan bir şehirdir. Türklerin Anadolu’daki ilk yerleşim yerlerinden biri olan Siirt, farklı kültürlere ait birçok yapıya sahiptir. Mezopotamya ile Anadolu’nun birleştiği noktada bulunan şehir, Cilalı Taş Devrinden beri pek çok uygarlığa kucak açması ile bilinir.

1975 yılına ait saat kulesi Vilayet Konağı’nın karşısında bulunur. 6 katlı bir mimariye sahip olan kulenin mimarisinde iki renkli kesme taş oldukça ilgi çekicidir. Siirt Ulu Cami Selçuklu mimarisinin en özel örneklerinden biridir. Halk arasında Çinili Minare olarak da adlandırılan yapı, 1129 yılında Mugizüddin Mahmut tarafından inşa edildi. Caminin içindeki heybetli minber 1933 yılında Ankara’ya gönderildi. Minber günümüzde Ankara Etnografya Müzesinde sergilenir.

Botan Barajı ve çayının yakasına kurulu olan Botan Mağaraları, Siirt’in en ünlü mağarasıdır. Günümüzde mağarada farklı dönemlere ve medeniyetlere ait kilise, manastır ve höyük yer alır. Jeolojik yapısıyla Türkiye’nin önemli arazi yapılarından birine sahip olan Botan Mağaraları, eski dönemlerde ev olarak kullanıldı. Mağara, Siirt’in yerli ve yabancı turist açısından oldukça yoğun bölgesidir.

Eskişehir Siirt uçak bileti fiyatları

Siirt seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Siirt seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Eskişehir Siirt uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’eskisehir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Eskişehir Havalimanı içinden de Eskişehir Siirt uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’siirt-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Eskişehir Siirt uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı