Konum olarak Erzurum ile Aziziye arasında olan Erzurum Havaalanı, askeri tesis olarak 1966 yılında açıldı. 1993 tarihinde uluslararası tarifeye geçen havaalanı 2005 yılında ise yeni terminal binasında hizmete geçti.  Web sitemiz yılın her dönemi Erzurum Havalimanı uçak bileti bulur.

[insert page=’erzurumda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Erzurum Havalimanı Uçak Bileti

TatilCity.NET üzerinde ucuz Erzurum Havalimanı uçak bileti de alınabilir. En uygun şekilde uçak bileti fiyatlarını buradan bulabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Uçak Bileti
Erzurum Havalimanı Uçak Bileti

Türkiye’nin en uzun ikinci pistine de ev sahipliği yapan Erzurum Havaalanının 3810×45 ve 3810×30 metre boyutlarında, beton kaplamalı 2 pisti bulunur. Ayrıca 13,107 m2’lik bir terminal binası da mevcuttur. Tesis toplam 8.82.805 m2’lik bir alana kuruludur. İstanbul, İzmir ve Antalya’dan sonra Türkiye’nin 4. büyük havalimanıdır.

Havalimanı, Erzurum Merkez’in kuzeydoğusunda yer almaktadır. Tesis 14 adet uçak parkına sahiptir. Ayrıca uçakların güvenli bir şekilde iniş yapmalarını sağlayan ILS cihazı da yine havalimanının özellikleri arasında bulunuyor. Havalimanına 24 saat boyunca erişim mümkündür. Aynı zamanda havalimanı 650 araç kapasiteli bir garaja da sahip durumdadır.

Erzurum Havaalanı Ulaşım

Konum olarak havalimanı Erzurum’un Yakutiye ilçesinde bulunuyor. Erzurum şehir merkezine ise 13 kilometre uzaklıktadır. Tesise ulaşmak için pek çok ulaşım tercihi edilebilir. Uçak saatlerine göre hizmet veren Erzurum Belediyesi bünyesinde toplu taşıma araçları bulunur. Buna ek olarak araç kiralama ve taksi gibi seçenekler de vardır. Pek çok yolcunun diğer seçeneklere nazaran daha çok tercih ettiği Havaş seferleri de uçak saatlerine göre düzenlenir.

Erzurum Havalimanı ucuz uçak bileti

Erzurum’a pek çok uçak firması uçuş seferi düzenler. İstediğiniz uçağı dilediğiniz saate göre rezerve edebilirsiniz. Bunun için İnternet üzerinde yer alan uçuş bulma kısmını kullanabilir ve dilediğiniz tarifeye anında ulaşabilirsiniz. Ucuz uçak bileti için web sitemizdeki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Siz de kolay yollar ile Erzurum’a ucuz uçak bileti bulmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Teknolojiye ayak uyduran geliştirdiğimiz sistemle uçak ve otel rezervasyon gibi seçenekleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ucuz Erzurum Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Erzurum Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Erzurum’a uçmak isteyen veya Erzurum’dan farklı bir şehre uçmak isteyen yolcular ucuz Erzurum Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Erzurum Havalimanı Konumu