Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Diyarbakır’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 5 saat 55 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Erzurum Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Erzurum Diyarbakır Uçak Bileti
Erzurum Diyarbakır Uçak Bileti

Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Diyarbakır, köklü bir geçmişe sahiptir. Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Diyarbakır han, müze, kale, kilise, köprü ve kervansarayları ile oldukça ilgi çekici bir mimariye ev sahipliği yapar.

İslam ordularının M. Ö. 639 yılında şehri ele geçirmesi ile birlikte Mar-Toma Kilisesi, Ulu Camiye çevrildi. Müslümanlar arasında 5. Harem-i Şerif olarak adlandırılan yapı, Anadolu’nun en eski camileri arasındadır. Duvarlarında farklı uygarlıklara ait pek çok kitabesi bulunan Diyarbakır Ulu Cami, Hanefiler ve Şafiler bölümü olarak kendi içinde ayrılır. Aynı zamanda cami, Mesudiye Medresesine açılan güneş saati ile de oldukça ünlüdür.

1572 yılında Diyarbakır Valisi Behram Paşa tarafından inşa edilen Behram Paşa Cami, şehirdeki Mimar Sinan eseridir. Kesme taştan yapılan mimarisi ve süslü minberi ile İslam aleminde oldukça ilgi çekici bir yapıya sahip olan cami, modern sıkıştırma tekniği ile yapıldı.

3. yüzyıl eseri olan Meryem Ana Kilisesi, Geç Roma Dönemine ait bir eserdir. Ortodoks Süryanilerine ait olan yapı mihrabı ile ilgi çekici bir yapıdır. Mesudiye Medresesi ve Dört Ayaklı Cami de kentte mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Erzurum Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’erzurum-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Erzurum Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı