Çok ucuz fiyatlarla Erzincan Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzincan’dan Amasya’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 30 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Erzincan Amasya uçak bileti al!

Sizde Erzincan’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzincan Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Erzincan Amasya Uçak Bileti
Erzincan Amasya Uçak Bileti

Anadolu kentleri arasında tarihi en eskilere dayanan yerleşim birimlerinden biri olan Amasya, Orta Karadeniz Bölgesinde yer alır. Kurtuluş Savaşının başlangıcının atıldığı, pek çok düşünür ve sanat insanının memleketi ve aynı zamanda Osmanlı’nın önemli eyaletlerinden biri olan Amasya, kültürel turizm bakımından oldukça ilgi çeken şehirlerden biridir.

Çelebi Mehmet Medresesi, Amasya insanı tarafından Sultaniye Medresesi olarak da isimlendirilir. 1866 yılında yapımı tamamlanan medrese, 4 eyvanlı planı ile mimari açıdan farklı bir zevke sahiptir. 20 adet medrese odasının sıralandığı Çelebi Mehmet Medresesi, Amasya Mutasarrıfı Ziya Paşa tarafından inşa edilen bir yapıdır.

Şehrin en ilgi çekici noktalarından biri olan Borabay Gölü, Amasya’nın tabiat güzelliğinin bir göstergesidir. Doğal bir krater gölü olma özelliğine sahip olan bölge, Taşova ilçesinde bulunur. Derinliği 25 metreyi bulan Borabay, yeşilin farklı tonlarının bir arada buluştuğu bir doğa harikasıdır.

Şehrin odak noktası olan Yalıboyu Evleri, Osmanlı dönemi 19. yüzyılın sivil mimari örneklerini yansıtır. Yeşilırmak sahil şeridi boyunca uzanan bu evler günümüzde restoran, bar, otel ve sanat merkezi olarak kullanılır.

Erzincan Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzincan Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’erzincan-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Erzincan Havalimanı içinden de Erzincan Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Erzincan Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı