Çok ucuz fiyatlar ile Elazığ Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için doğru adrestesiniz. Elazığ’dan Mardin’e direkt uçuş yoktur. Uçuş süresi ise yaklaşık olarak aktarmalar dahil 4 saat 55 dakikadır.

[insert page=’mardinde-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Elazığ Mardin uçak bileti al!

Sizde Elazığ’dan Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Elazığ Mardin Uçak Bileti
Elazığ Mardin Uçak Bileti

Türkiye’nin kültür başkentlerinden biri olan Mardin, geçmişten günümüze kadar farklı medeniyet ve dinlere ev sahipliği yapan bir şehirdir. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan şehir, Mezopotamya Ovası olarak da bilinir. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en gözde şehri olan Mardin, farklı milletlerden kalma manastır, kilise, cami ve kaleleri ile oldukça ilgi çekicidir.

Hamdaniler tarafından inşa edilen Mardin Kalesi, ‘Kartal Yuvası’ olarak da bilinir. 1600 yıllık büyük bir geçmişe sahip olan kale, bulunduğu konum neticesinde Mezopotamya Ovası manzarası karşısında yer alır. Bizanslar, Romalar, Selçuklar, Osmanlılar, Sümerler ve Perslilere ev sahipliği yapan Mardin Kalesi, oldukça yüksek bir tepede yer alır. Şehirde hüküm süren tüm medeniyetlerin izlerine rastlanan kale, görülmesi gereken tarihi değerlerden biridir.

Mardin’in şehir merkezinde yer alan Mor Behnam Kilisesi, halk arasında Kırklar Kilisesi olarak da bilinir. 1293 yılından beri Süryanilerin din merkezi olan kilise, günümüzde Ortodoks Kilisesi olarak hizmet verir. 1. Caddede yer alan tarihi Kırklar Kilisesi, Erken Hristiyanlık Döneminin en güzel örneklerinden biridir.

Elazığ Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’elazig-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’mardin-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Elazığ Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı