Çok ucuz fiyatlar ile Elazığ Kayseri uçak bileti TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için doğru adrestesiniz. Elazığ’dan Kayseri’ye direkt uçuş yoktur. Uçuş süresi ise yaklaşık olarak aktarmalar dahil 7 saat 15 dakikadır.

[insert page=’kayseride-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Elazığ Kayseri uçak bileti al!

Sizde Elazığ’dan Kayseri’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Kayseri uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kayseri’de nerelere gidebiliriz?

Elazığ Kayseri Uçak Bileti
Elazığ Kayseri Uçak Bileti

Anadolu şehirleri arasında uzunca bir geçmişe sahip olan Kayseri, oldukça zengin kültürel bir mirasa sahiptir. Antik çağlardan beri ticaret noktalarının üzerinde yer alan şehir oldukça önemli kervansaraylara ev sahipliği yapıyor. Günümüzde hala şehrin pek çok yerinde eski kültürel dokusunu yansıtan yapılara kucak açan Kayseri, görülmeye değer bir mirasa sahiptir.

Şehrin kalbinin attığı yer olan Cumhuriyet Meydanı, geçmişten beri önemli kavşak noktası konumunda bulunuyor. Cumhuriyet Meydanında yer alan Kayseri Saat Kulesi, Kayseri Kalesi, Bürüngüz ve Kurşunlu Cami şehrin en köklü ve değerli yapılarını oluşturuyor.

Hunat Hatun Cami ve Külliyesi kümbet, hamam, medrese ve hamam gibi pek çok bölüme sahiptir. Taş oymaları ile yapılan külliye, Anadolu Selçuklu mimarisinin en önemli yapıları arasındadır.

Anadolu’nun ilk Türk tıp merkezlerinden biri olan Gevher Nesibe Hatun Medresesi, günümüzde Selçuklu Uygarlığı Müzesi olarak hizmet veriyor. 1206 yılında inşa edilen ve halk arasında ‘Çifte Medrese’ olarak da bilinen yapı, eski dönemlerde akıl hastalarının müzik ve su ile tedavi edildiği şifa yeri olarak biliniyor.

Elazığ Kayseri uçak bileti fiyatları

Kayseri seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kayseri seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Kayseri uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’elazig-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Kayseri uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’kayseri-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Elazığ Kayseri uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı