Çok ucuz fiyatlarla Elazığ Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Elazığ’dan Diyarbakır’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 15 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Elazığ Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Elazığ’dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Elazığ Diyarbakır Uçak Bileti
Elazığ Diyarbakır Uçak Bileti

Yüzyıllar boyunca ayakta duran Diyarbakır, Anadolu’nun en eski kentlerinden biridir. Köklü geçmişi neticesinde pek çok kültüre ev sahipliği yapan şehir, müzeleri, antik kentleri, camileri, hanları, kültürel dokusu, kaleleri ve köprüleri ile oldukça ilgi çekicidir. Diyarbakır tarihi yapısının yanı sıra doğal güzelliği ile de insanları büyüleyen bir şehirdir.

M. S. 639 yılında bölgede İslam hakimiyetinin başladığı yıllarda Mar- Toma Kilisesi ele geçirilmiştir. Kiliseye ait bir takım mimari unsurların değiştirilmesi ile Ulu Camiye çevrilen yapı, Anadolu’nun en eski eserlerinden biridir. Mimar Sinan’ın eseri olan Behram Paşa Cami de kentteki önemli yapılar arasındadır.

3. yüzyıldan kalma Meryem Ana Kilisesi, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yer alır. Genç Roma Dönemine ait bir eser olan Meryem Ana, Ortodoks Süryanilere aittir. Sütunları, ahşap işçiliği ve mimari yapısı ile son derece ilgi çeken yapı, kentte gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Cahit Sıtkı Tarancı ve Ziya Gökalp Müzesi, Diyarbakır’ın sanata ve edebiyata verdiği önemi en güzel şekilde betimleyen yapılardır. Türk dünyası için oldukça önemli bir yere sahip olan bu iki sanat adamının doğduğu evler, Diyarbakır evlerinin en güzel örneklerini yansıtır.

Elazığ Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’elazig-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Elazığ Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı