Ekvator Ginesi, kuzeyinde Kamerun güney ve doğusunda Gabon, batısında Gine Körfezi bulunan kıyı şeridi ile körfezdeki iki adadan oluşan Afrika kıtasının batısında yer alan bir ülkedir. Eski İspanyol sömürgelerinden olan Ekvator Ginesi’ne gitmek isteyen vatandaşlarımızın Ekvator Ginesi vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Ekvator Ginesi vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Ekvator Ginesi vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Ekvator Ginesi vizesi için bizi arayın.

Ucuz Ekvator Ginesi vizesi almak isteyenler..

Kıyı ovasından hemen sonra başlayan, genel olarak 20 km genişliğindeki tepeleri Gabon sınırına doğru yükselen platolar ülkenin Afrika kıtasındaki bölümünde yer almaktadır. Ülkenin başkenti ve en kalabalık şehri Malabo’dur. Ülke Fernando Po bölgesinde konumlanmıştır. Ülkenin resmi dili ise İspanyolca’dır.

Ucuz Ekvator Ginesi Vizesi
Ucuz Ekvator Ginesi Vizesi

Rio Muni büyük dağlarla kaplıdır ve 26.004 km2’dir.Üle torpikal iklim altındadır. Ortalama sıcaklık Rio Muni’de 26°C dir. Ülke bol yağış almakla birlikte yağış miktarı ortalama  2400-4600 mm arasındadır. Yaz aylarında yağışlar artmaktadır.

Nüfus olarak 358 binden oluşmaktadır. Nüfusun 100 bin kadarı Fernando Po’da yaşarken geri kalan bölümü Rio Muni’de yaşar. Bubiler, 1970’lerin başında sayıları 15.000’i aşmayan Fernando Po’da yaşayan en büyük gruptur. Etnik olarak bakıldığında Rio Muni’nin nüfusunun yüzde 90’dan fazla bir miktarı Fang yani pamue grubuna dahil olmaktadır. Fangların sadece bir kısmı, kakao çiftçiliği ve kerestecilik yapmaktadır. Diğer kalan kısım ise ülke ekonomisine pek de atkısı bulunmayan çiftçi grubudur.

Halkın pek çok ziraat işi ile uğraşmaktadır. Sebze, meyve ve tahıl üretimi yaparlar. Fernando Po, ülke ekonomisinin en büyük yüünü taşıyan bölgedir. 1980’lerde bu bölgede birinci sınıf yıllık kako üretimi 50.000 ton civarındaydı. Rio Muni’de ise senede ortalama 2700 ton kakao yetiştirilmektedir. Hem kahve hem de tropikal kereste bakımından Rio Muni ürünler git gide değer kazanmaktadır.

Ekvator Ginesi vize işlemleri

Ekvator Ginesi’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport türü ne olursa olsun vize işlemleri için başvuruda bulunmalıdır. Ekvator Ginesi vize işlemleri için gerekli desteği firmamız vatandaşlarımıza vermektedir. Ekvator Ginesi’ne gitmek isteyen ancak Ekvator Ginesi vize işlemleri için yeterli vakit bulamayan vatandaşlarımız için yetkililiermiz gerekli işlemlerde yardımcı olmaktadır. Siz de Ekvator Ginesi seyahatine çıkmak istiyor ancak vize işlemlerini hem hızlı hem de ekonomik bir şekilde tamamlamak istiyorsanız hemen firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Ekvator Ginesi Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Ekvator Ginesi vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.