Londra’nın efsane otellerinden The Ritz’i Katarlı iş adamı Abdulhadi Mana Al Hajri’ye satıldı. Satış herkesten sır gibi satıldı. Al-Hajri oteli 800 milyon sterline satın aldı.

İngilterenin milyarder kardeşleri Barclay’e ait olan Londra’nın ünlü oteli The Ritz Katarlı iş adamı Abdulhadi Mana Al-Hajri’ye satıldı.

İngiliz gazetelerinde yer alan habere göre otel 800 milyon sterline 40 yaşındaki Katarlı iş adamı Abdulhadi Mana Al-Hajri’ye satıldı. Katar Emiri’nin eşi Şeyha Moza Bint Nasser tarafından alındığına dair spekülasyonlar yapılıyordu. Pakistan Başbakanı İmran Han ve Emir’in kayınbiraderininde Al Hajri’nin arkadaşı olduğu ortaya çıktı.

Londra toplumu tarafından sevilen bir işadamı olan Al-Hajri’nin, “İkonik Ritz otelinin sahibi olmak bir ayrıcalık” dediği belirtildi. Ayrıca Al-Hajri’nin, corona virüs nedeniyle kapalı olan 136 yatak odalı otelin çalışanlarının tam maaşının ödeneceği sözünü verdiği belirtildi.

The Ritz otel kraliyet ailesinin de favori mekanlarından biriydi. Prens Charles ve Camilla Parker Bowles ilk kez halk önünde konuşurken bu oteli tercih etmişlerdi. Otelde aynı zamanda Noel partileri ve Kraliçenin annesininde  burada favori masasının olduğu açıklandı.

Ünlü İngiliz milyarder Barclay kardeşler, Londra’nın efsane oteli The Ritz’i Katarlı iş adamı Abdulhadi Mana Al-Hajri’ye sattığı ortaya çıktı. Sır gibi saklanan satış ise İngiliz medyasına sızdı. Al-Hajri’nin oteli 800 milyon sterline aldığı belirtildi.

Otel, Kraliyet ailesinin ve yakınlarının sık sık gittiği, zaman geçirdiği favori otellerden biriydi.