Konsolosluk, yabancı ülkelerde bulunan ve ülkelerin her türlü çıkarlarını koruyan, diplomatik kategorisinde olmayan farklı resmi görevleri icra eden resmi dairelerdir. Dubai yani Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu ise İstanbul’un Levent ilçesindedir. Dubai Konsolosluğu, vize işlemlerinin yanı sıra Dubai vatandaşlarının nüfus cüzdanı, doğum belgesi, pasaport gibi işlemlerini yerine getiren kurumdur.

Dubai Konsolosluğu Görev Merkezi

İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Dubai vize ve diğer işlemler için İstanbul’daki Dubai (BAE) Başkonsolosluğu’na başvurabilirler. Ancak; Amasya, Aksaray, Antalya, Ankara, Afyon, Ağrı, Ardahan, Isparta, Iğdır, Karabük, Bayburt, Bartın, Burdur, Bayburt, Çorum, Çankırı, Denizli, Gümüşhane , Giresun, İzmir, Erzurum Erzincan Eskişehir illerinde ikamet eden Türk vatandaşları vize ya da konsolosluk işlemleri için Dubai Ankara Büyükelçiliği‘ne başvurmalıdırlar. Ayrıca Türkiye’de ikamet eden Dubai vatandaşları da konsolosluk işlemleri için yine Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğuna gitmelidirler.

Dubai Vizesi

Dubai Vizesi Dubai Konsolosluğu
Dubai Vizesi

Dubai yani Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat etmek isteyen bordo yani umuma mahsus pasaportu bulunan vatandaşlar Birleşik Arap Emirlikleri vizesine tabidirler. Hususi, hizmet ya da diplomatik pasaportu olan vatandaşlar 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Dubai Konsolosluğu vize değerlendirme işlemlerini yapmaktadır. Türkiye’de Dubai Konsolosluğu’na bağlı olan iki tane de temsilcilik vardır. Dubai vizesi almak isteyen vatandaşlarımıza Tatilcity.Net uzman kadrosu bu konuda yardımcı olmaktadır. Tüm evrak işlemleri listesi, evrak takibi, evrakların konsolosluğa gönderilmesi işlemleri yapılmaktadır.

Vize Formu Nedir?

Vize formu, Dubai’ye seyahat edecek kişiler hakkında gerekli olan bilgilerin toplanması amacı güdülerek hazırlanan bir formdur. Form üzerinde vize türü seçeneği ve Dubai’ye seyahat amacının tespiti için cevaplanması gereken sorular vardır. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi için şahsen başvuru yapılmamaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri’nin web sitesine girilerek online Dubai vizesi başvurusunda bulunmak gereklidir. Başvuruyu kişi kendisi yapabileceği gibi Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yetkilendirilmiş olan vize merkezleri aracılığı ile de yapabilmektedir. Dubai vizesi başvuru formu ile ilgili detaylı bilgi almak için TatilCity.NET ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Ücreti Ne Kadardır?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat eden vatandaşlar vize türüne göre belirli bir ücret ödemektedirler. Ücret belirlemeleri Dubai Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Ücreti belirleyen unsurlar arasında vize türü ve irleşik Arap Emirlikleri’nde konaklama süresi gibi etkenler olmaktadır. TatilCity.Net üzerinden yetkililerimize ulaştığınız takdirde Dubai vizesi için gereken belgelerin listesi yanı sıra vize, seyahat amacı ve kalış süresine göre değişen ücretler hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dubai Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Türkiye’deki Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Pazartesi ile Cuma günleri arasında saat 09.00 – 16.30 arasında hizmet vermektedir. Dubai İstanbul Başkonsolosluğu ve Dubai Ankara Büyükelçiliği her iki ülkenin de resmi tatil günlerinde hizmete kapalıdır. Tüm vize işlemlerinizi sizin için Tatilcity.Net uzman kadrosu yapmaktadır. Siz de Dubai vize işlemlerini hızlı ve ekonomik bir şekilde tamamlamak istiyorsanız TatilCity.Net üzerinde yer alan formu doldurabilir ya da direkt telefon ile arayarak irtibata geçebilirsiniz.

Error: Contact form not found.