Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Sivas’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarma dahil 6 saat 40 dakikadır.

[insert page=’sivasda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Diyarbakır Sivas uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır‘dan Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Sivas Uçak Bileti
Diyarbakır Sivas Uçak Bileti

Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından Konya’dan sonra ikinci büyük şehri olan Sivas, Anadolu’daki tarihi İpek Yolu ve Kral Yolunun geçtiği noktalar üzerine konumlandırılmıştır. Bu nedenle kent, eski dönemlerde kervansarayları ile bilinen şehirler arasındadır. Oldukça fazla tarihi yapıya sahip olan Sivas, günümüzde hala bu izleri taşıyor. Çeşitli medeniyetlere kucak açan şehirde daha çok Selçuklunun mimari özellikleri göze çarpıyor.

19. yüzyılın en güzel eserlerinden biri olan Taşhan, kesme taştan yapılan mimarisi ile dikkatleri üzerine topluyor. İki katlı olan yapının üç adet girişi bulunuyor. Günümüzde Sivas’ın pek çok esnafı sağlı sollu sıralanan Taşhan dükkanlarında yöresel hediyelik eşyalar satıyor.

Selçuklular tarafından 12. yüzyılda yapılan Eğri Köprü Kızılırmak üzerinde bulunuyor. Köprünün en önemli özelliği ise 800 yıldır herhangi bir onarım veya restorasyon görmemesidir. Şehrin en ünlü yerlerinden biri olan Eğri Köprü, pek çok turistik Sivas’ta uğramadan gitmediği yerlerden biridir.

Kent değerli tarihi yapılarının yanı sıra doğal güzellikleri ile de dikkat çekicidir. Gürün ilçesinde yer alan Gökpınar Gölü buna en iyi örneklerden biridir. Göl, güneşin konumuna göre renk değiştirmesi ile ünlüdür. Egenin el değmemiş koyları gibi tabanının görülecek kadar berrak ve temiz olması ile de görenleri kendine hayran bırakır.

Diyarbakır Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’sivas-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı