Çok ucuz fiyatlarla  Diyarbakır Samsun uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Samsun’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 20 dakikadır.

[insert page=’samsunda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Diyarbakır Samsun uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır‘dan Samsun’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Samsun uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Samsun’da nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Samsun Uçak Bileti
Diyarbakır Samsun Uçak Bileti

Karadeniz Bölgesinin pek çok açıdan en gelişmiş şehri olarak bilinen Samsun,  M. Ö. 750 ve 760 yıllarında İyon şehir devletleri tarafından ‘Amisos’ ismi ile kurulmuştur. Miletoslular tarafından kurulan şehir, tarih boyunca pek çok uygarlığın yerleştiği bir yerleşim birimidir. Karadeniz’in en gözde turizm merkezlerinden biri olan Samsun, coğrafi ve kültürel açıdan zengin bir mirasa ev sahipliği yapar.  Cumhuriyet tarihi açısından büyük bir öneme sahip olan şehir aynı zamanda oldukça büyük bir tarihi değer barındırıyor.

Teleferik eşliğinde Samsun’un eşsiz manzarasına karşı çıkabileceğiniz Amisos Tepesi, bölgenin en eski yerleşim birimidir. Yıl içinde oldukça yüksek bir turizm kapasitesine sahip olan tepe, halk tarafından ‘Baruthane’ olarak da bilinir. Şehrin hem doğal güzelliği, hem de tarihi açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan Amisos Tepesi, görülmesi gereken yerlerden biridir.

2003 yılında ziyaretçilere açılan Bandırma Müzesi, Atatürk’ün Bandırma’dan Samsun’a çıktığı vapuru temsil ediyor. Geminin orijinal 1925 senesinden parçalansa da, Bandırma Müzesi o tarihte parçalanan geminin neredeyse aslı gibidir. İçinde Cumhuriyet tarihine ait büyük bir tarih barındıran müze, Atatürk ve kurmaylarının bal mumu heykelleri, ve dönemde kullandıkları pek çok günlük eşya ile donatılmıştır.

Diyarbakır Samsun uçak bileti fiyatları

Samsun seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Samsun seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Samsun uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Samsun uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’samsun-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Samsun uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı