Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Kayseri uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Kayseri’ye en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 25 dakikadır.

[insert page=’kayseride-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Diyarbakır Kayseri uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır’dan Kayseri’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Kayseri uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kayseri’de nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Kayseri Uçak Bileti
Diyarbakır Kayseri Uçak Bileti

Anadolu’nun en köklü geçmişe sahip şehirlerinden biri olan Kayseri, eski dönemlerde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Anadolu’nun en önemli ticaret yolları üzerinde yer alan şehirde zamanla ticaret de ilerlemiştir. Erciyes Dağı ve Ali Dağı arasında kurulu olan Kayseri’de insan yaşamına dair kalıntılar bundan 5000 yıl öncesine kadar gidiyor. Anadolu Selçuklu Devletinin Konya’dan sonra en önemli ikinci şehri Kayseri’dir. Mimar Sinan’ın memleketi olan kent Hitit, Roma, Bizans gibi uygarlıkların yerleşim birimidir.

3 büyük milletin bir arada yaşadığı Talas, Ali Dağının eteklerinde yer alır. Mübadele dönemine kadar Ermeni, Rum ve Türklerin bir arada yaşadığı Talas, günümüzde eski dönemlerden kalma pek çok esere ev sahipliği yapıyor. Dar, taşlı sokakları ve taş evleri ile ayrı bir güzelliğe sahip olan yerleşim yeri, günümüze kadar farklı dizi ve filmlerin çekim yeri olarak kullanılmıştır.

Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri, Ali Dağında bulunan yeraltı şehirlerinden biridir. 3500 senelik bir geçmişe sahip olan şehir, dar geçitler ve tüneller ile doludur. Bölgenin içi dört mevsim 8 derecedir. Oldukça gizemli olan Sarnıçlı Yeraltı Şehri, Kayseri’de ilginç yeryüzü şekillerine sahip bölgelerden biridir.

Diyarbakır Kayseri uçak bileti fiyatları

Kayseri seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kayseri seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Kayseri uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Kayseri uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’kayseri-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Kayseri uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı