Uluslararası bir havaliman olan Diyarbakır Havalimanı Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunur.  Şehre olan uzaklığı 11 kilometre olan Diyarbakır Havalimanı 1952 yılında hizmete açıldı. Sivil-askeri kategoride yer alan havalimanı 1100 araçlık otopark kapasitesine sahip olmakla beraber yolcuya açık alanları ise 95.691 m²’dir. Web sitemizde ucuz Diyarbakır Havalimanı uçak bileti bulabilirsiniz. Diyarbakır’dan herhangi bir noktaya uçuş yapacak olan yolcuları uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Yolcular şehir merkezinde havalimanına ulaşımı gerek taksi, gerek belediye otobüsleriyle sağlayabilir. Diyarbakır,Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri olmakla beraber hızla artan nüfusuyla dikkat çeken şehirlerin başında gelir. Şehir içi ulaşımı yolcular otobüs ya da minibüslerle yapabilir. Diyarbakır Havalimanı’nda herhangi bir araç sıkıntısı yaşamamakla beraber haftanın 7 günü ve 24 saati hareketli yapısı ile istediğiniz yere ulaşma imkanı tanır.

Diyarbakır Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Diyarbakır Havalimanı uçak bileti alabilirsiniz. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti buradan bulunabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı uçak bileti
Diyarbakır Havalimanı uçak bileti

Şehir genel olarak turizme elverişli yapısı ile dikkat çeker. En kalabalık olduğu yerler arasında ise kent merkezi eski kalenin olduğu bölge başta gelir. Kentin sosyal ve eğlence hayatı dört mevsim boyunca da yoğun geçer. Bu bölgelere ulaşmak için havalimanından taksi kullanmanız daha pratik bir seçenektir. Gitgide büyüyen ve farklı kültürlere ev sahipliği yapan Diyarbakır’ın her köşesinde ayrı bir tarih yatar. Bu nedenle yerli ve yabancı gezginler kültür ve tarihin iç içe geçtiği bu şehri görmek için yıl boyunca  Diyarbakır’ı ziyarete eder.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Uçakların inişi ile beraber şehre giden belediye otobüslerini bulmak mümkündür. Diyarbakır Havaalanı şehrin merkezine yakın bir konumdadır. Yolcular eğer şehrin içinde bir yerlere gidecekse taksiyi rahatlıkla kullanabilir. Uzak mesafeye gitmek isteyenler ise taksi ile otogarda inip otobüs ya da minibüs tercih edebilir. Şehrin pek çok yerinde toplu taşıma aktif olduğundan ulaşımda herhangi bir problem yaşanmaz.

Diyarbakır Havalimanı ucuz uçak bileti

Diyarbakır Havalimanı uçak bileti alanlar için ulaşım şu şekildedir.  Havalimanı şehrin merkezine 6 kilometre mesafede yer alır. Havalimanından sonra yolcular taksi kullanarak, araç kiralama firmalarının sunduğu araçlar ile veya havalimanı taşımacılığını tercih ederek yollarına devam edebilir. Diyarbakır Havalimanı’nda araç kiralama firmaları arasında Hertz, Emir Oto, Avis, Kançul Turizm bulunmaktadır. Şirketlerin büroları havaalanında mevcuttur. Araçlar hakkında detaylı bilgiyi de bürolardan almak mümkündür. Şayet talep edilecek belirli bir araç var ise önceden büro ile irtibata geçip arzu edilen aracı rezervasyon yaptırmak da seçenekler arasındadır.

Ucuz Diyarbakır Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Diyarbakır Havalimanı uçak bileti aranır. Diyarbakır’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Diyarbakır Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Diyarbakır Yeni Havalimanı Konumu

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]