Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Elazığ’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 10 dakikadır.

[insert page=’elazigda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Diyarbakır Elazığ uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır’dan Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Elazığ Uçak Bileti
Diyarbakır Elazığ Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Elazığ, yıllar boyunca Urartulara başkentlik yapmıştır. Köklü geçmişi neticesinde gerek şehir merkezinde, gerekse ilçelerinde farklı medeniyetlere ait pek çok yapıya rastlamak mümkün.

Harput Kalesi, Urartulara yıllarca başkentlik yapan önemli bir merkezdir. Kale Uratulardan sonra Sasani, Bizans, Pers, Roma ve Osmanlı Devletinin de hüküm sürdüğü yerdir. İlk defa Yavuz Sultan Selim tarafından Türklerin hakimiyetine geçen kale, oldukça önemli bir tarihe şahitlik ediyor. Harput’ta yer alan bir başka önemli eser ise Harput Ulu Camidir. Artuklu hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan cami, bölgenin en önemli ibadet mekanlarından biridir. Mimari yapısı ile de beğeni kazanan caminin minaresi, Pisa Kulesinden daha eğiktir.

Keban Barajı ülkemizin Atatürk Barajından sonra en büyük ikinci barajıdır. Fırat Nehri üzerinde bulunan baraj, Elazığ için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Şehrin doğal güzellikleri arasında en gözde yerlerden biri ise Hazar Gölüdür. Bölgenin incisi olan Hazar Gölü, pek çok doğa sporunun yapıldığı alandır. Güzel manzarası eşliğinde Hazar Gölünde tekne turları oldukça tercih edilen bir aktivitedir.

Diyarbakır Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’elazig-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.